Pomoc z dodaniem z formularza do bazy

Witam, mam taki formularz, zaznaczam, że nie znam sięna Ruby i dopiero uczę się tego. Moje pytanie polega na tym co zmienić aby dodawalo do bazy danych te dane :slight_smile: Proszę o pomoc

<%= form_for refferal_path, url: {action: “create”} do |f| %>

<%= f.label :rodzaj_badania %>
<%= f.text_field :rodzaj_badania, placeholder: "Podaj jakie badanie ma byc wykonane", size: 35 %>
<%= f.label :ilosc_badan %>
<%= f.number_field :ilosc_badan, placeholder: "Wpisz ilosc badan" %>
<%= f.label :opis %>
<%= f.text_field :opis, placeholder: "Podaj krótki opis dla pracownika rejestracji/laboratorium", size: 50%>
<%= f.label :data %>
<%= f.datetime_select :data, placeholder: "Podaj termin badania" %>
<%f.hidden_field :id_lekarza, :value => Doctor.find(session[:current_doctor_id]).id%>
<%f.hidden_field :id_pacjenta, :value => Patient.find(session[:current_patient_id]).id %>
<%f.hidden_field :id_poradni, :value => @clinic.id%>
<%= f.submit "Utwórz skierowanie" %>
<% end %>

Ktoś tu chyba nadal walczy z Poradnia’s?

1 Like

Zmienione to jest jak widać :smiley: A poza tym ja nie robiłem modeli do tego :smiley: A zaczynająć z Ruby nie wiedzieliśmy co i jak trzeba:P
Kod do create:

POST /refferals

POST /refferals.json

def create
@refferal = Refferal.new(params[:refferal])

respond_to do |format|
  if @refferal.save
    format.html { redirect_to @refferal, notice: 'Refferal was successfully created.' }
    format.json { render json: @refferal, status: :created, location: @refferal }
  else
    format.html { render action: "new" }
    format.json { render json: @refferal.errors, status: :unprocessable_entity }
  end
end

end

Jak używasz Rails 4 to zobacz czy dobre zmienne masz wpisane w:
Strong Parameters w metodzie controllera refferal:

private:
def refferal_params
params.require(:refferal).permit(…….)
end

Żeby wpisało wszystkie dane jakie chcesz do bazy to w miejsu kropek musisz mieć wpisane wszystkie :symbole jakie chcesz.