Pomóżcie to pilne

Mam bazę danych która wygląda następująco:

ActiveRecord::Schema.define(:version => 20090424163416) do

create_table “adrs”, :force => true do |t|
t.integer “miasto_id”
t.string “ulica”
t.integer “nr”
t.datetime “created_at”
t.datetime “updated_at”
end

create_table “miastos”, :force => true do |t|
t.string “nazwa”
t.string “kod”
t.datetime “created_at”
t.datetime “updated_at”
end

end

Gdy dodaje nowe dane do tabeli adrs chce z listy wyboru wybierać określone miasto z drugiej tabeli. Nie mogę sobie z tym poradzić.
znalazłem takie coś ale to też nie działa:

Miasto
<%= select 'adr', 'miasto_id', @miasto.collect{|a| [a.nazwa,a.id]} %>

Poradźcie co robię źle. Domyślam się że pewnie dla was to łatwe ale ja nie mogę tego przejść.
Z góry wielkie dzięki

Zakładając, że w kontrollerze określasz @miasto powinno pomóc:

<p><label>Miasto</label><br/> <%= collection_select :miasto_id, @miasto, :id, :nazwa %></p>
A teraz lekki opieprz: :wink:
Co to ma być adrs? i miastos? Amigos?
Zdecyduj się na jeden język, albo wszystko po polsku, albo wszystko po angielsku. Dla podpowiedzi dodam, że to drugie podejście jest właściwsze.

“There are only two hard things in Computer Science: cache invalidation and naming things” :slight_smile:

Od dziś jesteś moim mistrzem :smiley: :smiley: :smiley:

Los tabelas de la muerte.

Ale faktem jest, że jako początkujący można się naciąć i pogubić. Dlatego najlepiej używać języka angielskiego w nazwach modeli, tabel i temu podobnych :slight_smile:

Tak swoją drogą: co takiego pilnego było w zadanym przez Ciebie pytaniu? Paliło się, czyjeś życie albo zdrowie zależało od natychmiastowej odpowiedzi na to pytanie? Nie? To może nie trzeba nadużywać słowa “pilne” i można wrócić do sensownych tytułów wątków?

Ja chyba wiem i dorzucę:

W przypadku Rails publikacja aplikacji, podczas nauki, to zły pomysł!! Lepiej zgłębić wiedzę i umiejętności, szczególnie te podstawowe bo później będzie piekło.

(wiem bo sam na własnej skórze się przekonałem)

[quote=Wojciech Zieliński]Ja chyba wiem i dorzucę:

W przypadku Rails publikacja aplikacji, podczas nauki, to zły pomysł!! Lepiej zgłębić wiedzę i umiejętności, szczególnie te podstawowe bo później będzie piekło.[/quote]
Tzn. co jest w tym takiego złego? Kolega oczywiście popełnił śmieszny błąd, ale teraz będzie o tym wiedział i jest ok. Jak inaczej dowiedziałby się, że to nie jest najlepszy sposób nazewnictwa? (to że inni tak nie piszą niekoniecznie oznacza, że ten sposób jest zły)

Ale po to właśnie jest forum, żeby się pytać :slight_smile: Gdybym o nim wiedział (gdyby istniało?) kiedy robiłem swój pierwszy projekt w RoR, to byśmy się z niektórych moich pytań i fragmentów kodu też dziś śmiali :smiley:

Chociaż akurat ten temat bardziej pasuje do “Zielonej Szkoły”.

@Radarek

Nie o to akurat mi chodzi, sposobów rozwiązania konkretnego zadania może być wiele.
Taki prosty błąd wskazuje, że jeszcze nie do końca się łapie jak tym wszystkim zarządzać i rozumie co jak działa. Prowadzić to może do głupiej sytuacji, w której jeden błąd może pociągnąć za sobą całą masę innych błędów i poprawek. Przy odrobinie szczęścia nie będzie to wpływać na ważne dane, jak przepływ informacji z klientami właściciela aplikacji, w przeciwnym razie może naprawdę sporo zamieszania zrobić i napsuć krwi, opinii i narazić na straty. W moim przypadku podobny błąd spowodował jedynie to że musiałem przepisać aplikacje od nowa. Znajomy tak się podjarał railsami, że od razu zaczął aplikacje wrzucać do produkcji, zaskutkowało to ciągłymi awariami, gigantycznymi błędami oraz częstym przepisywaniem i planowaniem od nowa aplikacji, nie mówiąc o straconych nerwach jego i jego klienta. Dlatego właśnie tak radzę i dlatego uważam, że to może być złe.
A przede wszystkim, największym błędem jest w tej sytuacji publikowanie nieprzetestowanej aplikacji i tak pojawiają się pilne problemy :slight_smile: