Poszukiwany plugin kalendarza

Witajcie
Poszukuję pluginu/gema, czegokolwiek - do obsługi kalendarza. Tzn. konkretnie to chodzi o mi o coś, co wygeneruje mi kalendarz,z możliwością ajaxowej manipulacji (poprzedni/następny miesiąc) - z możliwością zaznaczenia wydarzeń, należących do danego dnia(po najechaniu myszką na dany dzień, chcę wyświetlić tooltipa z treścią tego wydarzenia, ale to już sobie sam zrobię jak coś;)
Znalazłem calendar_helper,który wygląda całkiem przyjemnie, ale chciałbym coś usłyszeć na temat waszych odczuć związanych z kalendarzami pod railsy

calendar_date_select – absolutna rewelacja.
Chociaż tooltipa będziesz musiał sobie dorobić (ale calendar_date_select ma bardzo fajne API z callbackami, więc nie powinno boleć).

calendar_date_select faktycznie wygląda super - ale mój ideał to połączenie calendar_helper z calendar_date_select…
W czym problem?
mój system tooltipów ogranicza się jedynie do dodania takiego kodu html:

<em class="tooltip" title="Hello world!">29</em>

(gdzie 29 to dzien, a hello world to tekst tooltipa)
calendar_helper pozwala renderować każdy dzień z osobna, więc nie ma problemu z dodaniem takiego kodu do odpowiedniego pola - natomiast nie jest ajaxowy, więc musiałbym zaimplementować zmiany miesięcy/lat
calendar_date_select ma zaimplementowaną zmianę miesięcy/lat, ale póki co nie widzę możliwości zmiany kodu poszczególnych komórek (a callback jest tylko na kliknięcie na datę, a mnie by interesował na najechanie myszką na komórkę, lecz również takiego nie widzę)
znasz może sposób na renderowanie poszczególnych komórek według własnego widzimisie ?

Tak: w skrajnych przypadkach edycja javascriptu, który calendar_date_select ładuje Ci do public/javascripts. Kod jest napisany tak fajnie i czytelnie, że jego zmiana jest bardzo prosta.

Ale to tylko kiedy callbacki Ci nie wystarczają – a powinny odpowiednio unobstrusive javascriptem, który przemiecie przez wszystkie komórki danego miesiąca i podepnie odpowiednie tooltipy!

Rzeczywiście, po walce z kilkoma helperami, z calendar_date_select korzysta się najwygodniej. Tylko, czemu on jest taki brzydki. :frowning: Może ktoś ma do niego jakąś ładniejszą skórkę?

a ja wybrałem jednak calendar_helper.Dlaczego?
calendar_date_select używa prototype, którego nie lubię (wolę jquery + jrails) -jest sposób na uniknięcie konfliktu używnia i jquery i prototype, ale nie jest to najwygodniejsze…
poza tym musiałbym grzebać w kodzie js, co średnio mi się podoba, bo update do ew. nowej wersji byłby utrudniony.
calendar_helper w sumie też jest przyjemny, stworzenie ajaxowego przewijania miesięcy to raptem kilka linii kodu, zatem od dziś polecam calendar_helper :slight_smile:

ja lubie http://amsul.ca/pickadate.js/

jest responsive i dobrze wygląda z twitter boostrap

Natywne elementy HTML5 dla zwycięstwa!

http://diveintohtml5.info/forms.html