Poszukuje osoby do projektu w Railsach -lokalizacja - Łódź (pierwszy;)

Witam,

Poszukuje osoby z jakims juz doswiadczeniem w railsach (nie musi byc 5 letnie :wink: ) do pracy przy projekcie. Do zrealizowania jest kilka mniejszych projektów na początek, potem rozpoczniemy jeden duży.

Praca może być zdalna ale preferuje osoby z Łodzi gdyż potrzebne są częste spotkania projektowe. Dopuszczam jak najbardziej prace ‘po godzinach’, nie koniecznie odrazu na etat.

Technologie to oczywiscie rails + ajax i web services

Przydatna znajomosc zagadnien workflow.

kontakt: informatyka@naprzod.pl

PC

Jako ciekawa informacje dla przyszlych pokolen podam, ze nie otrzymalem ani jednej oferty na to ogloszenie…

Widac jeszcze nie ten moment na projekty w railsach… brak ludzi

PC

Zdecydowanie preferowane sa osoby z Lodzi - to wydaje mi sie moze byc jakis problem.

Zawsze są jakieś ale :wink:
Ja bym chętnie zaangażował się w jakieś projekty, ale po sesji ewentualnie, no i doświadczenie mam małe :wink:

Adamh:
Ale jest też

A takie offtopicowe pytanie: Mściwój, jesteś w jakiejś drużynie wczesnej, czy to Twoje prawdziwe imię? :wink:

Gdy dodamy ten kontekst wyglada to inaczej.
Brak chetnych osob wydaje mi sie spowodowany jest tym, ze wiekszosc z osob tu ma juz prace na etat lub prowadzi wlasne firmy i bierze kompleksowe zlecenia.

Jeśli chodzi o teze że część osób ma już pracę, firmy itp to napewno jest prawda… ale tak samo programisci java/php maja firmy i pracę a jednak troche ich na ogłoszenia odpowiada.

Wniosek z powyższej ‘rekrutacji’ jest taki że ciężko znaleźć w Łodzi wolnego programiste railsa. To cały wniosek, reszta to mogą być domysły.

Przyznam że pośród wielu wielu programistów/informatyków czy też innych ‘techników’ których znam - niewielu słyszało o railsach a nie znalazłem nikogo kto by cokolwiek w tym umiał…

Wszyscy kumple idą w J2EE bo póki co prościej tam o pracę … - (jak projekty są tak zasobochłonne to jest więcej miejsc pracy ;> )

Uważam jednak że kilka większych projektów w railsach przyczyni się do tego że wzrośnie zainteresowanie. No i oczywiście nasza tu rola żeby forsować rozwiązania railsowe tam gdzie jest sens i gdzie przyniosą efekty - głównie dzięki wydajności programowania.

Pozdrawiam

PS. Msciwoj to tylko taki nick neutralny :wink:
PS2. drogus - Jak bedziesz po sesji i bedziesz mial chec troche poprogramowac to czekam na kontakt pod mailem podanym w wątku.

Ale to jest oczywiste, że jest niewielu, bo to nowa technologia i nieznana szerzej w naszym małym kraju. Po ograniczeniu się do jednego miasta (przy czym nie jest to miasto domyślne…) może ci wyjść, że jest zero ludzi.

Ja tam czekam, aż pewien wniosek do KBN zostanie pozytywnie rozpatrzony, to przy odrobinie szczęścia będę mógł się odfastrygować od dotychczasowej pracy i – jak to się po wspinaczkowemu mówi – rzucić dupę w czeluść, czyli na poważniej zająć się Rails. Na razie pomału buduję w Rails wewnętrzną aplikację do naszej firmy, plus jakieś dodatkowe elementy na przyszłość, ale to wszystko po godzinach niestety.