Poszukuję praktyk Ruby/RoR

Witam,

Z góry przepraszam jeżeli wątek umieściłem w złym dziale. Wydaje mi się jednak, że tutaj pasuje najlepiej.
Właściwie wszystko jest już napisane w temacie. Uczelnia oczekuje od nas odbycia praktyk trwających 75 dni
roboczych. Pomyślałem, że warto by spróbować z Ruby/RoR. Czy jest szansa, że jakaś firma będzie poszukiwała
praktykantów na okres sierpień - druga połowa października? Dobrze by było coś z Elbląga (pewnie mało
wykonalne) lub trójmiasta, choć inne regiony/miasta też wchodzą w grę. Prosiłbym o kontakt w temacie lub
na maila za pośrednictwem forum.

Pozdrawiam

mbr zapraszam na spotkanie TRUGU w czwartek. Będzie można dać ogłoszenie. Powinno być kilku decyzyjnych ludzi np. z Nokaut, Morizon, może ktoś z Implix.

mam podobną sytuację co mbr, tyle, że prakyki mają trwać 1 miesiąc i miejsce preferowane to Kraków, więc wydaje się, że trochę łatwiej. Tyle, że z firm nasuwa mi się jedynie araneo. Moglibyście polecić jakieś inne godne miejsca?

http://workingwithrails.com/browse/companies/country/Poland
Lunar Logic Polska, Applicake, CodeSprinters

Dzięki z informację.

Witam.

A ja mam takie pytanie. Dość proste.
Jaki mniej więcej umiejętności w programowaniu w RoR trzeba posiadać żeby zacząć myśleć o praktykach?
Z Railsami bawię się tak ok. czwarty miesiąc, napisałem nawet jedną ankietę i kończę robić stronkę dla pewnej organizacji.(Nie są jeszcze wdrożone do końca więc nie ma co pokazywać). Wcześniej próbowałem się uczyć Javy z książek, ale nic poważnego nie napisałem. Nie wiem czy wypada już próbować. Chodzi mi o to żeby gdzieś nauczyć się jak poprawnie pisać kod. Jakie techniki się stosuje itp. Jestem na IV roku studiów z których jestem totalnie niezadowolony ( Automatyka ) i nie chce robić w życiu czegoś co mnie będzie denerwowało a tworzenie aplikacji w RoR wydaje mi się przyjemne :slight_smile: i ostatnio mocno się wkręciłem.

Wiem, że to trochę głupie pytanie, ale jak to mówią “kto pyta nie błądzi”.

Pozdrawiam.

Masz całkiem niezłe warunki do rozpoczęcia praktyk :slight_smile:

Podbijam :wink: tez szukam praktyk i tez zastanawiam sie czy starczy to co potrafie. Do miesiaca koncze CMS(z wykorzystaniem ajaxa) w Railsach. Nie jest to duza zabawka ale ma prosty mechanizm layoutów, budowe modułową, troche relacji miedzy obiektami, dwie wersje jezykowe i takie tam duperelki. Trochę pracowałem w PHP nad systemem CRM, napisałem tez swój CMSik w PHP wiec SQL nawet w miare :wink: liznałem trochę RESTa, Prototype i JQuery tez nienajgorzej jednak brakuje mi praktyki w wiekszych projektach.
Obawiam sie jakiegos ‘testu’ ponieważ zdecydowanie lepiej czuje sie pisząc kod niż przechodząc przez testowe zadania. Wiadomo kiedy się nad czymś pracuje ma się do dyspozycji google + ksiazki do pomocy (i nie mowie tutaj o notorycznym szukaniu prostych rzeczy ale raczej ‘liźnięciu’ składni).

Aaaa i jestem z Krk :wink:

Niestety w Krakowie chyba ciężko o praktyki…

W krakowie możesz uderzać po:

Lunar Logic
Aplicake
Where2b
AdTaily
IloopMobile
CodeSprinters

Możesz też przeglądnąć ogłoszenia o pracę, w krakowie powinno jeszcze być kilka firm co najmniej które używają RoR, część może przyjąć cie na praktykę nawet jeżeli wcześniej o tym nei myśleli.

powodzenia.

Dzięki za info :slight_smile:

Witam,
poszukuję praktyk na terenie Wrocławia (oczywiście ROR). Kiedyś pisałem w PHP, MySQL nie jest dla mnie straszny, mam za sobą parę projektów z wykorzystaniem ORM (DataMapper, EclipseLink (JPA)).

@Lite - odezwij się do Gavdi może ( http://rubyonrails.pl/forum/p17686-2010-03-24-15%3A31%3A19 )