Potrzebuję pomocy z Lenovo X220

Szukam płytek do fabrycznej reinstalacji Windowsa 7 Pro Eng na X220. Lenovo Product Recover CD to się chyba nazywa. Byłbym wdzięczny za udostępnienie iso takiej płytki/płytek. Mam naklejkę z licencją oem pod baterią ale płytek przy zakupie używki nie dostałem.

Po instalacji Ubuntu, pomimo nietknięcia partycji z recovery Windowsa, przy restarcie nie pojawia się opcja odzyskiwania windy. Ubuntu coś schrzanił z mbr’em. Na forach temat się przewija ale nie znalazłem prostego rozwiązania a laps idzie na sprzedaż i zależy mi oddać go w porządnym stanie. Byłbym bardzo wdzięczny za te iso.

Hej,
potwierdzam - instalacja Ubuntu potrafi w lapkach Lenovo wyrzucić partycję recovery - wybrałeś złą opcję przy instalacji (zrobiłem to samo).
Co prawda płytek nie mam (sam miałem T420), ale może serwis/Lenovo Poland były chętny Ci pomóc.

Pozdrawiam,
MR

Jeżeli masz oryginalnego windowsa możesz albo zamówić płytki od serwisu albo ściągnąć obrzy ze strony microsoftu.

Jest oemowy win7pro. Komp jest 4 mies. po gwarancji. Koleś z Lenovo rozłożył ręce i odesłał do https://www.lenovorecovery.com/Extranet/Home.aspx gdzie za 20EUR wysyłają płytki.

Jeśli chodzi o m$ to jest taka opcja http://www.microsoft.com/en-us/software-recovery ale oem’om wystawia palec i każe iść do producenta kompa więc…

Mam opcję 20EUR lub znajdzie się ktoś kto udostępni mi iso tych płytek.

Spróbuj na nhl.pl, zawsze pomocni tam byli.

Miałem podobny problem. Tylko że ja musiałem zreinstalować windowsa ze względu na błędną wersję (downgrade z 64 do 32bit). Co ciekawe to się udało. Zrealizowałem to przy pomocy obrazów z windowsowej strony digital river. Niestety to rozwiązanie jest już nie aktualne. Jeśli posiadasz odpowiednią wiedzę to zawsze możesz ściągnąć Win 7 pro “z internetu” i sprawdzić sobie sumę kontrolną żeby mieć pewność że nikt nic nie “dodał od siebie” do instalacji.

Może się mylę, bo w kwestiach Windows jestem dumnym laikiem, ale jakiś rok temu albo trochę drzewiej dawało się ściągnąć legalnie obrazy ISO z windowsami ze strony Microsoftu. Takiego windowsa normalnie instalujesz podając swój poprawny klucz aktywacyjny i po sprawie. Dlaczego te rozwiązanie nie jest dobre? Tu chyba masz linka: http://www.microsoft.com/en-us/software-recovery

whops, znalazłem info: http://www.heidoc.net/joomla/technology-science/microsoft/14-windows-7-direct-download-links

I dobrze, co mają sobie ISOle ściągać głupie ludki. Nie wiem, torrent zostaje.

Pisałem wcześniej:

OEM’owy klucz nie przechodzi. M$ nie daje ISO tylko odsyła do Lenovo.

Znalazłem tylko jeden zrzut prawie 9GB, niestety dumnie się nazywa, ale zawiera jedynie partycję dysku C, a nie Q, która zawiera właściwe recovery.

Jeszcze poczekam może ktoś się zgłosi jak nie to w poniedziałek kupię tą płytkę na https://www.lenovorecovery.com/Extranet/Home.aspx. Pozdr.

Na wykopie na głównej jest obecnie temat z reklamacją laptopa Lenovo. Jeden z użytkowników w komentarzu odezwał się z taką samą sprawą, jak Ty. Pisze, że za friko wysłali mu z Irlandi.
Zerknij - w poście o wysyłce płyt jest foto z kopertą leżącą pod monitorem, łatwo znajdziesz.