Powiadomienia o nowych aukcjach na allegro

Zasada działania (jak na razie) dokładnie jak w tytule.

http://www.powiadom.mnie.o.nowych.pl/

Sam zrobiłem, pożaliłem się co wyniosłem tu.
Link jeden jak i drugi stoi na darmowym dyno heroku więc chwilę może się ładować. Niestety nie pisałem testów więc teraz będę to nadrabiał, naprawiał błąd i następnie umożliwię logowanie przez coś bardziej popularnego jak fb/g+ oraz same wyszukania publicznie będą dostępne, nie dopiero po logowaniu. Mam ogromny strach przed puszczeniem kodu publicznie ponieważ jestem świadomy jak ułomny on jest i aż trochę głupio mi będzie, chociaż to mój pierwszy raz, tylko tyle na swoją obronę mam.

Wszystkie oceny/opinie/porady mile widziane.

Jeśli ktoś ma mi napisać, że już coś takiego na allegro jest: tak, jestem tego świadomy.

EDIT:
Nie ma żadnego (póki co) maila potwierdzającego, więc jeśli ktoś nie chce udostępniać email może śmiało założyć na “fake mail”, jedynym minusem takiego rozwiązania będzie brak… otrzymania email aby zobaczyć.

Fajne masz podejście, tzn. to z posta, dobrze, że zauważyłeś potrzebę pisania testów i chcesz to poprawić.

Zastanów się tylko czy na pewno chcesz iść w cucumbera. Cucumber jest fajnym narzędziem, ale przy kilku warunkach:

  1. Trzeba się bardzo pilnować, żeby scenariusze były zwięzłe i czytelne - niby powinno tak być z całym kodem, ale w przypadku cucumbera czasami jest to ciężkie ze względu na specyficzny format i często wychodzą z tego duże i ciężkie do ogarnięcia test suite’y.
  2. Warto, żeby to rzeczywiście ktoś czytał. Cucumber ma duży nrzut, bo trzeba implementować kroki, jeżeli tylko Ty na to będziesz patrzył, to nie ma to sensu. Podoba mi się np. dokumentacja RSpeca wygenerowana automatycznie ze scenariuszy: https://www.relishapp.com/rspec, ale w komercyjnych aplikacjach nigdy nie spotkałem się z tym, żeby ktoś oprócz programistów z tego korzystał.
  3. Ilość testowanych sytuacji powinna być niska (chociaż to akurat się odnosi ogólnie do testów akceptacyjnych, nie tylko do cucumbera).

Mi osobiście dokumentację RSpec bardzo ciężko się czyta w porównaniu do np. dokumentacji railsów. W przerwie świątecznej nadrobię braki testów przy użyciu RSpec. Dzięki za uwagi/wskazówki!

Ha ha ha.

++

Jako początek przygody z pisaniem testów sugerowałbym coś prostszego niż rspec i cucumber. Moim zdaniem łatwiej się nauczyć korzystając z test/unit czy minitest, a do akceptacyjnych czysta capybara. Potem jak zobaczysz co Ci nie odpowiada w tych rozwiązaniach to może spróbować rspec, lub cucumber czy rozwiązują Twoje problemy.