Powrót do Railsów

Siema,
moją przygodę z Railsami skończyłem 1.5 roku temu z metką regulara. Przez rok podróżowałem, przez pół pracowałem z social mediami, lecz chce wrócić do programowania w Railsach. I tutaj moje pytanie do was - od 1.5 roku nie wpisałem w konsoli ani razu rails s i nie pamiętam prawie nic ;). Za dwa tygodnie mam rozmowę o pracę i szybko musi wszystko wrócić do mojej głowy. Myślicie że skrobnięcie na szybko jakiegoś projektu będzie najlepszym pomysłem, czy może pójść w stronę jakiś kursów( musiałby być raczej bardziej zaawansowane, jeśli macie to proszę o link). Poza tym muszę sobie przypomnieć całą teorię działania Ruby’ego i tego jak wszystko tam działa - raczej nie pokryje tego robienie projektu, więc jeśli macie jakieś dobre aktualne tutoriale to prosiłbym o link. Pozdrawiam i życzę żeby testy zawsze przechodziły :wink:

Większość kursów jest średnia lub słaba (szczególnie takich “na szybko”). Raczej nic nie zastąpi własnego projektu.

Też mi się tak wydawało. Tylko zostaje ta teoria Ruby’ego, Railsów czego raczej to nie pokryje, więc może jakiś dobry kurs/książka który się odwołuje do tego?

Jeśli chodzi o sam Ruby to zdecydowanie przeczytaj “The Well-Grounded Rubyist”.