Pożegnaj problemy z kodowaniem raz na zawsze!

Używasz Ruby 1.9? Masz dość problemów z kodowaniem znaków? Pożegnaj je raz na zawsze za pomocą biblioteki force_encoding:
http://github.com/qoobaa/force_encoding

Używając nowej, uproszczonej składni możesz wymusić kodowanie znaków przed każdym użyciem!

P.S. biblioteka silnie zainspirowana tym commitem.

Doskonałe komentarze pod commitem :lol:

Jeszcze w tym miesiącu napiszę coś w ror pod ruby 1.9, czas na trochę wydajności…

Dzięki za zrozumienie :-). Historia tego kodu jest trochę dłuższa niż jeden commit. Naprodukowałem się trochę, żeby naprawić tę metodę i wydawało się, że jest w porządku, dopóki nie dostałem linka do tego commita. Ktoś zgłosił, że u niego nie działa moje rozwiązanie (nie podając zbyt wielu szczegółów). Natychmiastowa reakcja ze strony teamu - wywalić kod bez wnikania w szczegóły (nie wiadomo co było nie tak). Oczywiście niezwykle motywuje mnie to do dalszej pracy!

Coraz mniej podoba mi się atmosfera wokół tego frameworka.

edit: Wspomnę jeszcze, że bug ten to przykład jak poważnie core developerzy traktują Ruby 1.9. Bug znaleziony w dwie godziny po wydaniu 2.3.4, założę się, że NIKT nie zadał sobie trudu, żeby odpalić jakąkolwiek aplikację na tym zestawie (nie mówię nawet o testach, których część dalej nie przechodzi). To nie jest trudny do znalezienia bug, bo sypie każdą, najmniejszą nawet aplikację. Wydaje mi się, że pytanie Yehudy o to, czego potrzebujemy do przesiadki na 1.9 powinno zostać zadane w pierwszej kolejności core developerom.

Ja tam ich rozumiem. Wszyscy jadą na 1.8.6 i 1.8.7 i nie mają potrzeby przesiadki. Stąd pewnie podejście: “jak kogoś bardzo ciśnie z przesiadką na 1.9, to niech wrzuci patche”. To jest open source, czyż nie? :wink:

qoobaa nie poddawaj się, gdyby nie ty problem z 1.9 i utf8 ciągle byłby w krzakach z rozwiązaniem

Akurat deweloperzy railsów traktują ruby 1.9 chyba najpoważniej z całego ekosystemu. Tego posta dedykuję osobom odpowiedzialnym za takie “egzotyczne” gemy jak mongrel i mysql :confused:

Dla ścisłości - nie próbujcie używać tego w domu! Generalnie ta biblioteka miałabyć żartem, piszę to dlatego, że przez jedną nockę znalazło się dwóch obserwatorów już. Chyba będę musiał to zdjąć bo ktoś zacznie tego używać na poważnie.

Uspokoiłeś mnie, myślałem, że faktycznie proponujesz takie rozwiązania na problemy z kodowaniem :). Uff…