Praca na wakacje

Cześć,

Właściwie mój problem nie jest związany z Ruby ale piszę tutaj bo może akurat będzie ktoś wiedział jak mi pomóc, biorąc pod uwagę że RoR często jest związany z JavaScriptem.

Pracuje aktualnie w jednej z krakowskich korporacji jako programista Java. W ostatnim czasie miałem okazję popracować trochę z JS/React/Redux i całkiem mnie ten temat zainteresował, także aktualnie drąże też JS (React, Node.js itp.). Prawdopodobnie pracę tutaj skończe 31 maja (będę miał rok doświadczenia), a planuję też zacząć w tym roku studia. W związku z tym będę miał 4 miesiące czasu który chciałbym poświęcić na pracę. Myślicie, że znalazłaby się jakaś firma w Krakowie chcąca pójść na taki układ? Tak jak mówiłem, jestem zainteresowany głównie Javą i JavaScriptem. Aktualnie mam sporo wolnego czasu także mógłbym się jeszcze trochę nauczyć.

Złóż i sprawdź - co CI szkodzi. Spytaj się jeszcze w obecnej pracy czy nie mogliby Cię przenieść na JavaScript. Na pewno w wielu firmach przyda się ktoś z rocznym doświadczeniem, nawet w innej technologii i nawet na 4 miesiące. W końcu biorą na staże na 3 miesiące i nie ma obowiązku zostawać. Jeśli chodzi o Javę to spokojnie znajdziesz.

Dokładnie jak @JumpSmerf pisze - próbuj, co Ci szkodzi. Ja szukałem pracy na wakacje jak jeszcze byłem w technikum, nie miałem zbytnio doświadczenia, tylko tyle ile nauczyłem się w domu, chciałem sprawdzić swoją wiedzę i nauczyć się czegoś nowego. Znalazłem kilka firm zajmujących się Railsami i wysłałem do nich maila z opisem mojego doświadczenia i jak wygląda sytuacja z myślą - ‘przecież nic nie stracę’, dostałem kilka odpowiedzi i w końcu dostałem prace w małym startup’ie w Warszawie. Po dwóch miesiącach wakacji jak już musiałem odchodzić zaproponowano mi przejście na pracę zdalną. Rano chodziłem do szkoły a po szkole pracowałem.

a w Uk nie chcesz studiować?