Praca rails-krakow dla juniora? ew. staż?

Witam.
Nazywam się Maciej Dziurzyński. Szukam pracy w Krakowie na juniora ewentualnie stażystę rails. Wysłałem swoją ofertę kilu firmom, lecz jedyną odpowiedź dostałem od railwayman (oczywiście odmowną). W związku z tym mam następujące pytanie czy nie lepiej przerzucić się na jakąś inną technologię. Z tego co widzę po ofertach pracy to zdecydowana większość pracodawców szuka midów/seniorów. Nie wiem czy to może ja coś robię źle? Wiem że moja wiedza o ror nie jest super, ale wydaje mi się że wystarczająco dużo umiem aby ubiegać się o juniora czy staż. Ja na prawdę nie mam dużych wymagań finansowych czy coś. Wystarczy mi 2k na start umowa zlecenie jako junior. Jedyne wymagania oprócz finansowych to nie chcę pracować w Polsce gadając po angielsku (“biegła znajomość ang. w mowie…”). Ale do takich firm nawet nie aplikowałem.
Bardzo proszę o poradę.
Za wszystkie pomocne odpowiedzi z góry dziękuje.
moj github

nie chcę być złośliwy, ale z tym podejściem do angielskiego to nie wróżę dobrze.

uważasz, że wszyscy z otwartymi rękoma wezmą kogoś kto będzie dodawał do projektu nazwy po polsku, bo nie chce pracować w Polsce po angielsku?

taka branża, zarobki zawdzięczamy temu, że lwia część klientów to klienci zagraniczni. języka potrzebujesz, żeby się kontaktować, czytać dokumentację i jakoś działać w projekcie. jeśli nie umiesz angielskiego, to się naucz, a jeśli potrafisz, to zacznij go stosować. i nie szukaj głupich wymówek.

I potem będziesz tworzył takie grupies i inne cuda jak na przykład w temacie obok: Zagnieżdżone resources Dziwisz się że nikt nie chce ryzykować takiego czegoś? Musiałbyś jeszcze chyba dopłacić żeby potem ktoś ryzykował konieczność przebijania się przez to i stosowania wybielacza do oczu.

Podejrzewam że to jest główna przyczyna rejectów, polskie nazwy wyglądają tu naprawdę bardzo słabo.

W tej branzy pracuje sie tylko po angielsku i tylko tak sie pisze kod.

Masz na github jakies potwory z polskimi nazwami, napisz cos po angielsku z dobrym README po angielsku i CV, maile do firm po angielsku i ktos na pewno sie zainteresuje

Email: mcjdzi@gmail.com

Wysyłasz z tego maila?

Zrób jedną aplikację po angielsku - jest dużo guideów na youtubie.

Na stażystę trzeba umieć co najmniej:

  • Stworzyć CMS z postami, kategoriami, i komentarzami (publicznymi) do postów
  • Zabezpieczyć go Devisem, dodać panel admina (najlepiej robiony samodzielnie - tak o wiele więcej się nauczysz)
  • Dodać “Show more” na stronie głównej (wyświetla więcej postów)
  • Dodać flash messages do akcji (tutaj przyjdzie z pomocom np. stackoverflow)
  • Rozumieć obiektowość railsów
  • Znać HTML (żeby nagle nie zastanawiać czym się różni ol, ul)
  • Umieć podstawy CSSa, JSa
  • Wiedzieć, co to testy jednostkowe

to myślę, że absolutne minimum. Warto poznać też takie gemy jak Carrierwave, Simpleform, coś do adminowania, Act as votable.

OK postaram się poprawić istniejące projekty i napisać coś po ang. Teraz dopiero się dowiedziałem, ze to takie ważne.

Tak, a czemu pytasz?

Lepiej załóż maila imie.nazwisko@gmail.com - potencjalni pracodawcy zwracają na to uwagę. Nie licz też na 2000 na rękę - za mało jeszcze umiesz, zatrudnienie stazysty w railsach to spory wydatek dla firmy (dlatego firmy oczekują osob samodzielnych, ktorzy piszą kod wysokiej jakości) -oprócz płacenia stażyscie muszą zapłacić developeowi, któryccię wdrażał - i to nie mało (ok 2 godzinny dziennie) czyli nagle z placonych 1,5k stazyscie robi sie ponad 3 :wink: