Praca w Berlinie dla Juniora RoR

Hej,
Mam pytanie głównie do ludzi, którzy znają niemiecki/zachodni rynek pracy w RoR.

Krótko o mnie.
Mam 3 miesiące doświadczenia jako software tester, 3 miesiące jako junior ruby (nie ror) developer, od 3 miesięcy pracuję w Railsach. Dwa pierwsze miesiące to scholarship, a teraz już Junior Dev.

Wiosną planuję wyjazd do Berlina (mam tam rodzinę). Prawdopodobnie na jakieś pół roku (to nie jest sztywne).
Do tego czasu będę miał jakieś ~8 miesięcy komercyjnego doświadczenia stricte w Railsach.

Angielski znam nieźle (nie piszę, że dobrze, bo nigdy za granicą nie byłem dłużej i z mówieniem średnio), niemiecki A2, czyli niewiele więcej niż danke shon i guten morgen :smiley:

Jest szansa zahaczyć się na dobrych warunkach w ciekawym projekcie (nic na siłę, jadę tam się rozwijać, a nie z przymusu)? Jakie tam są widełki mniej więcej dla Juniorów? Gdzie ew. szukać ofert? Nie mam kierunkowego wykształcenia (tylko ekonomiczne), Niemcy jakoś na to patrzą (w Polsce raczej nie)? Czy można przejść rozmowę rekrutacyjną przez telefon/skype (przynajmniej pierwsze etapy), a osobiście spotkać się dopiero, gdy obie strony będą zainteresowane?

Jakie są największe różnice w niemieckim rynku pracy RoR/webdevu w porównaniu do Polski?
Na co warto zwrócić uwagę szukając takiej pracy - nie wiem, np. CV jakoś inaczej napisane niż dla Polski, bogate portfolio?

Wiem, że czasu sporo do wiosny, ale jeśli miałbym w ogóle jechać to wcześniej bym sobie musiał ogarnąć nocleg, coś niemiecki liznąć i pozałatwiać tu parę spraw.

Pytałeś wróżbita Maćka ?

http://berlinstartupjobs.com/

2 Likes

Super, czegoś takiego szukałem żeby się zorientować trochę w ofertach. Dzięki! :slight_smile:

http://berlinstartupmap.com/ - jesli masz troche czasu to tu jest na mapie tez troche firm z ktorych czesc szuka kogos do Rails’ow :smile:

Hej polecam serwis: https://marsjobs.net/

Jesli chodzi o developerow Rails to moja firma opiera swoja technologie IT glownie o ten jezyk i framework: fyber.com. Jezyk niemiecki nie jest wymagany.

Odezwij sie jesli bylbys zainteresowany, podeslij mi swoje CV w nastepnym roku jesli sie zdecydujesz.

Hej, z tego co widzę chodząc na różne spotkania w Berlinie, DaWanda nonstop kogoś szuka.

Z tego co się orientuję to wszyscy, wszędzie i zawsze szukają.

Hej:)
moja firma szuka sporej ilości developerów, co prawda bardziej seniorów, ale nie zaszkodzi spróbować. Wymagany jest dobry język angielski, niemieckiego nie trzeba.
http://hire.jobvite.com/CompanyJobs/Careers.aspx?c=qZh9Vfw4&cs=9N8aVfwK