Praktyki

Przyjmę 1-3 osoby do pracy nad aplikacją (~ 15 h tygodniowo) w zamian za mentoring i dzielenie się wiedzą (pracuję obecnie jako regular RoR developer z prawie 3 letniem doświadczeniem komercyjnym). Myślę, że może to być cenne doświadczenie dla osób, które uczą się Ruby on Rails od jakiegoś czasu, przerobiły juz proste kursy na YT, potrafią zrobić prostą aplikację CRUD typu lista TO DO czy kolejnego Pinteresta, ale nie miały możliwości pracy przy trochę bardziej rozwiniętym projekcie.

Nie będzie to praca stricte komercyjna, jest to tzw. side project, który rozwijam sam, ale chciałbym ułożyć współpracę w formie najbardziej zbliżonej do pracy komercyjnej: praca zdalna, zarządzanie projektem poprzez trello i kanban, pull requesty, code review.

Pracę nad aplikacją zacząłem jeszcze jako junior 2 lata temu i duża część kodu jest od tego czasu nie zmieniona, więc punktem wyjścia będzie kod prawdopodobnie zbliżony to tego, który piszesz sam. Pod moim okiem będziemy starać się go wynieść na wyższy poziom. Aplikacja (www.boobook.pl) nie jest jeszcze jednorożcem, ale działa od kilku miesięcy produkcyjnie, będzie więc okazja doświadczyć tego aspektu, jak i mieć kontakt z infrastrukturą Heroku jeśli ktoś będzie tym zainteresowany.

Współpracę widzę jako obopólną wymianę. Ja daję wiedzę teoretyczną, materiały (książki, artykuły), przykłady, a praktykant daje swój czas i pracę. Aplikacja raczej nie rozwinie się w kilka miesięcy na tyle, bym mógł zaproponować pracę, ale jeśli współpraca będzie się układała, chętnie napiszę referencje. Minimalne zaangażowanie czasowe to 15h tygodniowo. Do zrobienia będzie:

  • Poprawienie i uzupełnienie testów
  • Refactor kodu, który pisałem jako początkujący junior, w tym:
    • Serwisy
    • Query objects
    • Prezentery
    • State machine
    • Event sourcing
    • Caching
    • N + 1
  • Rozwijanie nowych ficzerów

Osoby chętne proszę o kontakt z info o swoim doświadczeniu, linkiem do swoich projektów na hello@boobook.pl

3 Likes

Świetna inicjatywa Janusz! :v:Polecam tego allegrowicza

1 Like

Polecam!