Problem z dodawaniem wpisów przez formularz

Cześć!

Mam prostą aplikację umożliwiającą dodawanie nowych filmów do bazy danych - formularz dodaje dane do pól name oraz description, w modelu ustawione mam aby name miało minimum 2 znaki, a description minimum 5.

Wchodząc na stronę dodawania nowego filmu wypełniam formularz danymi i dostaję taki komunikat:

Name can't be blank Name is too short (minimum is 2 characters) Description can't be blank Description is too short (minimum is 5 characters)
Formularz jest wypełniony danymi i wykrywa jakby był pusty, gdy skasuję następujące linijki z modelu

validates :name, presence: true, length: { minimum: 2, maximum: 120 } validates :description, presence: true, length: { minimum: 5, maximum: 120 }
i wypełnieniu formularza wyświetla mi się komunikat:

“Film was successfully created.”

Jednak na stronie danego filmu nie ma żadnych danych tzn. pola są puste.

Wiem że problem jest pewnie błachostką, ale nigdy wcześniej się z tym nie spotkałem :smiley:

Co może być przyczyną?

[aktualizacja] Gdy wejdę w edycję dodanego filmu, mogę formularz wypełnić jeszcze raz i zapisać - wtedy wszystko działa, jednak nadal nie działa przy dodawaniu.

pokaż widok new…

Cześć :slight_smile:

Wklej proszę kod kontrolera i jakiś fragment widoku dodawania nowego filmu. wtedy łatwiej będzie rozwiązać problem :slight_smile:

Problem rozwiązałem sam

w controllerze miałem

def create @film = current_user.films.build(params[:movie])
zmieniłem na

def create @film = current_user.films.build(params[:film])
i działa.

Zagalopowałem się z tym “movie” jak w połowie całej apliakcji. dzięki za zainteresowanie.