Problem z formtastic

Witam. Chcę użyć formtastic w moim projekcie, zainstalowałem gema. Jednak mam pewien problem…
Otóż wywala mi ciągle: [quote]undefined method `klasy_path’ for #ActionView::Base:0x1eddc28[/quote]
Kod formularza:

<% semantic_form_for @klasy do |f| %> <% f.inputs do %> <%= f.input :klasa %> <%= f.input :profil %> <%= f.input :wychowawca %> <% end %> <% end %>
Kod kontrolera:

def show @klasy = Klasy.find(params[:id]) end

Proponowałbym używać tylko angielskich nazw modeli czy atrybutów, będzie Ci łatwiej. A potem sprawdź czy masz odpowiednią ścieżkę w config/routes.rb. Tłumaczenia dla ścieżek można łatwo uzyskać pluginem translate_routes

No właśnie, błąd wskazuje na routing Twojej aplikacji.

Mój routing:

map.root :controller => "strona" map.klasa_pokaz 'klasa/:id', :controller => "strona", :action => "show" map.connect ':controller/:action/:id' map.connect ':controller/:action/:id.:format'
Błąd ten wywala tylko w formularzu…

Formastic a właściwie Railsy pod spodem próbują automatycznie zgadnąć dokąd mają routing zrobić. Innymi słowy gdzie ma być wysłany formularz na podstawie tego jakiej klasy jest obiekt przekazany do formularza. Ponieważ nie trzymasz się anglojęzycznej konwencji oraz nie masz zdefiniowanego resources w routing.rb to nie działa. Musisz z ręki zatem podać:
semantic_form_for @klasy, :url => cośtam.

Za dużo błędów naraz w tym kodzie by coś więcej dyskutować.

Do czytania na początek


Jak będzie Ci działać z form_for, to spróbuj użyć formtastic’a dopiero.