Problem z HTTPS przy instalacji nowego gema

Pracuje na dwóch komputerach jeśli na jednym stworzę nowy projekt i przeniose go na drugi komputer by dokończyć naukę np. w domu, to po komendzie rails s wyskakuje komunikat o braku gema multi_json,
Gdy próbuję zainstalować nowego gema to za każdym razem mam ten sam błąd :

$ gem install multi_json-1.8.2
ERROR: Could not find a valid gem ‘multi_json-1.8.2’ (>= 0), here is why:
Unable to download data from https://rubygems.org/ - SSL_connect returned=1 errno=0 state=SSLv3 read server certificate B: certificate verify faile
d (https://rubygems.org/latest_specs.4.8.gz)

Za wszelka pomoc z góry dziekuję

Były chyba problemy z rubygems, też miałem takie błędy dzisiaj przy losowych gemach.

A jak temu zaradzić, jak stworze nowy projekt w pracy, przeniosę go na komputer w domu to właśnie taki efekt, jak stworzę w domu taki sam projekt to problem znika ale to nie jest wyjście, szukam wszędzie możliwości zmiany https: na http: i jakoś bez rezultatu,

zmień https na http w Gemfilu (jesli nie moze to byc zmiana permanentna w projekcie to chociaz zmień na czas robienia wywołania polecenie bundle), w moim przypadku to problem rozwiązało, http działa znacznie szybciej niż https.

Dzięki działa :slight_smile: , kurde a takie to proste pierwsza linia w Gemfile “source ‘https://rubygems.org’”, a ja szukałem w instalacji ruby, latałem po tych plikach, WIELKIE dzięki!!!

Gdyby jednak komuś zależało na https to

rvm pkg install openssl rvm reinstall all --force
Próbował z 10 recept na “SSL_connect returned=1 errno=0 state=SSLv3 read server certificate B: certificate verify failed” ale dopiero to zadziałało. Być może nawet reinstall nie jest potrzebny.

W moim wypadku po instalacji openssl musiałem przeinstalować rubiego na nowo. Poza tym nie jestem do końca pewien czy instalacja openssl pomoże, ja openssl mam, a problem z pobraniem gemów przez https pojawia się okazjonalnie.

Tylko pamiętajcie, że zmiana https na http może doprowadzić, że ktoś zainstaluje podstawionego gema i wasz kod źródłowy/hasła/whatever może być w zagrożeniu.

Masz rację, ale bywają też dni, że rubygems jest nieosiągalne przez https.

Wszystko ma swoje plusy i minusy