Problem z konfiguracją smtp do Devisa

Witam, niby wszystko powinno działać ale jak to zwykle bywa, nie działa.

Oto moja konfiguracja w pliku production.rb:

  config.action_mailer.default_url_options = { host: 'moja-apka.herokuapp.com' }
  config.action_mailer.perform_deliveries = true
  config.action_mailer.raise_delivery_errors = true
  config.action_mailer.delivery_method = :smtp
# SMTP settings for mailgun
ActionMailer::Base.smtp_settings = {
  :port           => 587,
  :address        => "smtp.mailgun.org",
  :domain         => ENV["ms_domain"],
  :user_name      => ENV["ms_username"],
  :password       => ENV["ms_pass"],
  :authentication => :plain,
}

Plik application.yml (wszystko jest przekopiowane z sandbox servera):

ms_api_key: "key...13"
ms_domain: "sandboxdbc9e..0fd.mailgun.org"
ms_username: "postmaster@sandboxdbc9e..fd.mailgun.org"
ms_pass: "5a..48"

Devise:

 config.mailer_sender = '"Kazik" <kask@wp.pl>'

I dostaje takiego błęda:

Net::SMTPSyntaxError (501 5.5.4 Invalid argument

Przeszukiwałem interneta i znalazłem że rozwiązaniem może być usunięcie ‘domain’, ale w moim przypadku dało to kolejny błąd:

Net::SMTPFatalError (550 5.7.1 Relaying denied

Pierwszy raz to konfiguruję, podpierając się tutorialem i nie mam pojęcia gdzie tu może być błąd. Najpewniej chodzi o jakąś pierdołę, w stylu zły rodzaj cudzysłowia.

A może ktoś podzieliły się jak wygląda jego przykładowa konfiguracja. Albo inaczej może czegoś nie wypełniłem/ nie zainstalowałem.

Może chodzi o nadmiarowy przecinek na koncu hasha w pliku production.rb? Po “:plain” nie powinno go byc.

Ja w tym tutorialu nie znalazłem takiej figury.
Spróbuj może na początek:

config.mailer_sender = 'kask@wp.pl'

Udało się :slight_smile:

Powodów było wiele, ale główny to mój brak wiedzy na temat co się jak nazywa i używanie narzędzi bez podstawowej wiedzy co i jak. Mea Culpa Mea Culpa. W ramach pokuty wszystkie błędy od początku.

Po pierwsze nie wiedziałem o co chodzi w sekcji domain, na początek wpisałem tam nazwę servera poczty, i to był główny powód błędu Net::SMTPSyntaxError (501 5.5.4 Invalid argument, gdy już doszedłem do tego o co chodzi w tym polu, wkleiłem tam całą nazwę apki co też skończyło się błędem. Gdy już się poprawiłem, dostałem komunikat że server nie może się połączyć z serverem poczty. Czemu, bo nie przesłałem zmiennych środowiskowych na heroku. Myśląc że figaro magicznie zrobi to za mnie … No cóż, jestem starszy o 3 dni i mądrzejszy o masę rzeczy których nie należy robić, a życie toczy się dalej.

Za wszelkie wsparcie dziękuję :smile:

Teraz nowy kłopot, jak zrobić żeby moja poczta nie trafiała do spamu.