Problem z umieszczeniem stronyna serwerze

Tak jak w temacie, założyłam darmowe konto na stronie Heroku, mam zainstalowanego Gita, postępowałam zgodnie z zamieszczonymi tam instrukcjami, a mimo wszystko występuje problem pod tytułem:
Your application is missing the following gems: warden, devise.

Te gemy są jednak zainstalowane, wyświetlam je polecenie gem list/ gem local list i one tam są…

Próbowałam też: rake gems:install, ale nic się nie dzieje.

Czytałam podobny wątek na tym forum, stosowałam wskazówkę tam zawartą, która komuś pomogła i dalej nic.

Już nie mam pomysły. Będę wdzięczna za wszelką pomoc.

Może głupie pytanie, ale gemy masz zainstalowane lokalnie czy na Heroku? :slight_smile:

Jestem tu nowy i zaczynam z Rails przygodę, ale co mnie zachwyciło to kontakt z adminami z hostingu:
http://newrails.pl/site/hostings

Nie napiszę o Heroku bo nic nie wiem, ale myślę (może się mylę) warto zainwestować równowartość lepszej flaszki na ten hosting:
W moim przypadku, czyli kompletnego żółtodzioba, poprowadzono mnie za rękę jak dziecko.
Odpowiedzi na maile niemalże w czasie rzeczywistym.

A jeśli można podpiąć podobne pytanie pod ten temat, to czy jest jakaś klasa w Rails (lub inne narzędzie), która podawałaby mi zużycie RAM w czasie tworzenia projektu ?
Wiem, że można to sprawdzić w konsoli, ale jeszcze nie doszłem do tego jak to sprawdzać.

[quote=kdx]Jestem tu nowy i zaczynam z Rails przygodę, ale co mnie zachwyciło to kontakt z adminami z hostingu:
http://newrails.pl/site/hostings[/quote]
a ile jest pamięci dostępnej dla aplikacji w tych pakietach, bo to dosyć ważne a nie ma tego w cenniku

Hubert jak się okazuje wcale nie takie głupie to pytanie było…
Zainstalowałam gemy na heroku i zadziałało, wreszcie!
Dziękuję za pomoc.

Ale teraz jest inny pokazał się inny problem, wyrzuca mi taki komunikat:
/usr/local/lib/ruby/site_ruby/1.8/rubygems/custom_require.rb:31:in `gem_original_require’: no such file to load – gnuplot (MissingSourceFile)

Używam gnuplot do wykresów na stronie, ale wszystkie pliki związane z gnuplotem powędrowały na heroku razem z resztą strony.

Domyślam się, że pewnie chodzi o jakąś kolejną instalację?

Wygląda że potrzebujesz jeszcze z jakiegoś powodu gema “gnuplot” na Heroku.

Ciekaw tylko jestem czy na maszynach Heroku zainstalowany jest gnuplot (program binarny dla Linuksa, nie gem). Jeśli nie ma, to oczekuj na “cannot find gnuplot”… Nie znam się na Heroku bo mnie zawsze odstraszają takie rzeczy właśnie. Jeśli nie ma tam dostępnego gnuplota to raczej możesz się pożegnać z wykresami :confused:

Z tego co wiem, to na heroku nie można instalować własnych bibliotek.

Co do odstraszania: coś za coś :slight_smile: Aplikację na heroku można postawić w kilka minut i serwer jest darmowy. Problemy z niektórymi bibliotekami dotyczą bardzo małej ilości aplikacji. Szczególnie, że na heroku opłaca się wrzucać raczej małe i proste aplikacje.

Kami:
Poszukaj jakiejś alternatywy do generowania wykresów, istnieje bardzo dużo bibliotek, które nie wymagają dodatkowych zależności.

naprzykład świetnego flot z jquery

http://code.google.com/p/flot/

a ile jest pamięci dostępnej dla aplikacji w tych pakietach, bo to dosyć ważne a nie ma tego w cenniku[/quote]
Z tego co się orientuję to od 100MB.

100 mega na jedna aplikację nawet dużą starczy spokojnie

Nie byłbym taki pewien, widziałem aplikacje, które po starcie (załadowaniu gemów) mają 200MB+

A ja widziałem aplikacje, które się rozrastają do 500mb :wink: Co nie zmienia faktu, że dla większości aplikacji powinno wystarczyć :slight_smile:

Pozbyłam się problemu z gnuplot-em, ale teraz znowu krzyczy o coś innego:

/usr/local/lib/ruby/gems/1.8/gems/activesupport-2.3.5/lib/active_support/dependencies.rb:443:in `load_missing_constant’: uninitialized constant Users (NameError)

Eksportowałam bazę jeszcze raz i dalej nic.

Jakiś pomysł?

wrzuć cały backtrace, nie tylko jedną linijkę i najlepiej kawałek kodu, na którym się wywala

Wszystko co mi wypisuje na stronie:

App failed to start

An error happened during the initialization of your app.

This may be due to a typo, wrong number of arguments, or calling a function that doesn’t exists. Check the stack trace below for specific details.

Make sure the app is working locally in production mode, by running it with RAILS_ENV (for Rails apps) or RACK_ENV (for Sinatra or other rack apps) set to production. e.g. RAILS_ENV=production script/server.


/usr/local/lib/ruby/gems/1.8/gems/activesupport-2.3.5/lib/active_support/dependencies.rb:443:in load_missing_constant': uninitialized constant Users (NameError) from /usr/local/lib/ruby/gems/1.8/gems/activesupport-2.3.5/lib/active_support/dependencies.rb:80:inconst_missing’
from /usr/local/lib/ruby/gems/1.8/gems/activesupport-2.3.5/lib/active_support/dependencies.rb:92:in const_missing' from /disk1/home/slugs/205739_8e7c69f_eaba/mnt/app/controllers/user_controller.rb:1 from /usr/local/lib/ruby/site_ruby/1.8/rubygems/custom_require.rb:31:ingem_original_require’
from /usr/local/lib/ruby/site_ruby/1.8/rubygems/custom_require.rb:31:in require' from /usr/local/lib/ruby/gems/1.8/gems/activesupport-2.3.5/lib/active_support/dependencies.rb:158:inrequire’
from /usr/local/lib/ruby/gems/1.8/gems/activesupport-2.3.5/lib/active_support/dependencies.rb:265:in require_or_load' from /usr/local/lib/ruby/gems/1.8/gems/activesupport-2.3.5/lib/active_support/dependencies.rb:224:independ_on’
… 25 levels…
from /usr/local/lib/ruby/gems/1.8/gems/rack-1.0.1/lib/rack/builder.rb:29:in instance_eval' from /usr/local/lib/ruby/gems/1.8/gems/rack-1.0.1/lib/rack/builder.rb:29:ininitialize’
from /home/heroku_rack/heroku.ru:1:in `new’
from /home/heroku_rack/heroku.ru:1

Masz jakąś rzeź w nazewnictwie :wink: Jest user_controller, a zgodnie z filozofią powinno być users_controller. Podobnie masz tam odwołanie do modelu Users, podczas gdy model powinien się nazywać (może nawet się nazywa) User.

A jak można zmienić tryb pracy aplikacji? W tym wyjaśnieniu jest tylko napisane jak sprawdzić czy pracuje w danym trybie…

zmienna RAILS_ENV gdzieś, masz kilka możliwości, albo na serwerze, screip/server -e production np.