Próg wejścia w Rails

Witam,

za nim zadam pytanie na wstępie krótko opiszę swój profil.

Od 5 lat jestem programistą PHP. Zaczynałem w agencji interaktywnej, później przeszedł do firmy zajmującej się sprzedażą cyfrowych kluczy do gier. Tam zajmowałem się optymalizacją kodu oraz baz danych. Aktualnie pracuję na własnej działalności dla jednej z brytyjskich firm, gdzie zajmuję się rozwojem i utrzymywaniem kodu platformy.

Moje aktualne zaplecze prezentuje się następująco:

  • PHP, Magento, YiiFramework, ActiveRecord, Xdebug, Codeception,
  • Mysql, Postgresql,
  • CSS3, HTML5, jQuery, Bootstrap,
  • Redis, MongoDB

Chciałbym do tego dodać Rails5 oraz EmberJS.

Moje pytania brzmią:

  1. Jakie są oczekiwania pracodawcy w stosunku do osoby, która po roku nauki Rails oraz Ember chce otrzymać na rękę ok. 7500 zł netto?

  2. Czy fakt, że mam doświadczenie w innym języku sprawi, że potencjalny pracodawca spojrzy na mnie bardziej przychylnym okiem, czy będzie mnie traktować jako osobę bez doświadczenia?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Na forum pojawia się na tyle dużo ogłoszeń o pracę, że możesz takie wnioski wyciągnąć sam. To, że uczysz się railsów rok nie jest najważniejsze (chociaż pewnie znajdą się i tacy co uprą się przy “10 lat doświadczenia w rails”).

Jeśli ktoś ocenia programistę tylko i wyłącznie przez pryzmat technologii to robi to zdecydowanie źle. Możesz śmiało założyć, że będziesz sprawdzany pod kątem innych rzeczy, np. algorytmy, oop, wzorce projektowe, bazy danych itp.

Każda nowa technologia ma pewien próg wejścia. Mając doświadczenie z innym językiem programiści często uczą się nowego trochę po łebkach. Moja rada: jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to weź dobrą książkę o rubym i przerób od deski do deski. Zrób to samo z railsami. Jest wiele elementów w rubym, które z daleka wydają się podobne do tych w php, ale po zagłębieniu się w temat okazuje się, że tak nie jest. Powodzenia!