Program do oglądania logów

Hej, zna ktoś jakiś program koniecznie na mac’os nie żaden GEM itp. (chodzi o plik DMG) do oglądania logów w ładny sposób. czyli widzę co się dzieje na bieżąco mam czasu zapytania wszystko ładnie pogrupowane itp…

PS konsola z mac;os mnie nie interesuję teraz oglądam wszystko za pomocą GEM ‘rubyception’ i niby jest ok ale to nie to. Oglądania logów w konsoli tez mi się nie podoba takie jakieś to mało estetyczne. :confused:

jest wbudowany program o nazwie „konsola” (/Applications/Utilities/Console.app) – aczkolwiek nigdy nie używałem. tail -f /nazwa/pliku to wszystko czego potrzebujesz. Serio. I tak przeglądasz tekst zatem absurdalnym jest dla mnie próbowanie zaciągnięcia do tego programów z GUI – po co?

szukam jednak czegoś z GUI by było mi wygodniej. Wyżej napisałem ze konsola i terminal mnie nie interesują Co do terminala można też “less +F -R log/development.log” tez mnie nie bawi :slight_smile:

Teraz mam tak: ale to w oknie przeglądarki

http://www.tinypic.pl/gqalx5yankhy chyba dużo wygodniejsze niż terminal czy ten szmelc co nazywasz go systemową konsolą …

[quote=piotrstanek]Teraz mam tak: ale to w oknie przeglądarki

http://www.tinypic.pl/gqalx5yankhy chyba dużo wygodniejsze niż terminal czy ten szmelc co nazywasz go systemową konsolą …[/quote]
Jak terminal / konsolę można nazywać szmelcem? Przecież to najpotężniejsze narzędzie programisty. Oby zaraz nie poleciał hejt w tym temacie.

konsola z mac os to szmelc. Wiesza się mi bardzo często. A, że terminal jest szmelcem nie napisałem przecież…

jeśli chodzi o coś zamiast domyślnej konsoli z osx to zainstaluj sobie http://www.iterm2.com/#/section/home

Zawsze możesz zrzucać logi do jakiegoś grayloga czy czegoś takiego. Ale to pewnie Ci się nie spodoba. Według mnie tail -F jest najlepszy. Bo jak na jakimś zdalnym serwerze będziesz musiał przeglądać logi to co zrobisz?

Korzystam z Papertrail i Loggly, i ciężko mi się tym zachwycić.

tail FTW.

Konsola (iTerm2) jest najlepsza.

Ale jak chcesz koniecznie coś innego, to może rzuć okiem na https://github.com/dejan/rails_panel i używaj przeglądarki.

Panowie chyba mylą pojęcia. Kolega Piotrek miał na myśli tę aplikację:

Zbliżając się nieco do tematu. Jeśli nie chodzi Ci o tryb developerski (w nim terminal naprawdę powinien wystarczyć i tail -f) a o produkcję, to możesz się zainteresować PaperTrail.

jest jeszcze takie oto cudo: http://mongodb-logger.catware.org/

@sharnik fajne to szkoda, że pod chroma. A korzystam z safari. :confused:

A to takie trudne się przerzucić na chrome? Poza tym, chrome ma aktualnie najlepsze developer tools z tych które znam, jak to w safari wygląda?

Bardzo podobnie jak w chromie. Safari jak dla mnie jest super. Narzędzie DEV też są świetne. Nie chcę zmieniać przeglądarki tylko po to by móc korzystać z 1 funkcji (wole już terminal) i chyba przy nim zostanę.

A to takie trudne się przerzucić na chrome? Poza tym, chrome ma aktualnie najlepsze developer tools z tych które znam, jak to w safari wygląda?[/quote]
Safari ma bardzo podobne, developer tools są z webkita.

Safari 6 ma bardzo dziwne narzędzia.