Programista PHP / Ruby

Kim jesteśmy?
Morizon to nowa spółka internetowa skoncentrowana na jednym projekcie - stworzeniu najlepszej na rynku wyszukiwarki ofert nieruchomości. Dysponujemy zapleczem kapitałowym - zaufali nam m.in. twórcy drugiej w Polsce porównywarki internetowej Nokaut.pl oraz fundusz inwestycyjny Sui Generis Investments Ltd., który zajmuje się inwestowaniem w spółki wzrostowe.

Kogo poszukujemy?
Poszukujemy programistów do tworzenia portalu Morizon.pl i związanych z tym narzędzi. Osób lubiących ambitne wyzwania, zainteresowanych rozwijaniem swoich umiejętności, pracą w młodym, dynamicznym zespole; ludzi z doświadczeniem, zaangażowaniem i potrafiących szybko się uczyć. Szukamy najlepszych i jesteśmy w stanie zagwarantować im najlepsze warunki.

Zakres obowiązków:

  • rozwój serwisu Morizon.pl oraz aplikacji powiązanych
  • tworzenie i rozwój rozwiązań ułatwiających pracę użytkownikom serwisu
  • optymalizacja procesów przetwarzających duże ilości danych

Wymagania:

  • pasja i zamiłowanie do programowania
  • analityczne podejście do problemów i zdolność kreatywnego znajdowania rozwiązań
  • doświadczenie w programowaniu obiektowym PHP i/lub Ruby
  • doświadczenie w programowaniu z użyciem architektury MVC / narzędzi RAD
  • biegła znajomość MySQL
  • biegła znajomość HTML, JavaScript
  • znajomość technologii Ajax
  • komunikatywność, sumienność
  • umiejętność pracy samodzielnej jak i w zespole
  • znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym czytanie dokumentacji

Mile widziane:

  • znajomość zagadnień z zakresu optymalizacji baz danych
  • doświadczenie z dużymi projektami
  • umiejętności administracyjne (Unix/Linux, PHP, MySQL)
  • doświadczenie w programowaniu z użyciem zaawansowanych bibliotek JS (jQuery, Prototype, ExtJS)
  • doświadczenie w korzystaniu z systemów wersjonowania (CSV, SVN)
  • orientacja w nowoczesnych technologiach i trendach
  • znajomość metodologii pracy grupowej (Extreme Programming, Scrum, etc.)

Oferujemy:

  • pracę w Ruby on Rails - nowoczesnym, elastycznym frameworku (przy czym NIE wymagamy doświadczenia w pracy w tym konkretnym frameworku)
  • współtworzenie ciekawego, nowatorskiego projektu
  • niewielki, dynamiczny zespół doświadczonych programistów
  • pracę w sympatycznych warunkach i fajnej atmosferze start-upa
  • nowoczesny sprzęt komputerowy i software - laptop, dodatkowy duży monitor, OS (WinXP/Vista, Linux, Mac OS), IDE (Eclipse, phpEd, Zend Studio)
  • atrakcyjne warunki finansowe
  • stabilność zatrudnienia - umowa o pracę (chyba, że sam wolisz inną formę rozliczenia)
  • wyzwania, pracę z nowymi technologiami
  • biuro w centrum Gdańska Wrzeszcza (niedaleko Galerii Bałtyckiej gdzie można wyskoczyć coś zjeść)
  • możliwości awansu i rozwoju - szczególnie dla osób, które zaczną z nami współpracę od początku
  • elastyczne godziny pracy

Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie CV na adres: praca@morizon.pl.
W temacie maila prosimy umieścić nazwę stanowiska i załączyć następujące dokumenty:

  • listę najważniejszych / najciekawszych wykonanych projektów
  • próbkę kodu PHP/Ruby - kilkaset linii kodu lub jakaś gotowa klasa

Uprzejmie prosimy o zamieszczenie w emailu następującej klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia : 29.08.97, o ochronie danych osobowych – DZ.UST. Nr 133 poz. 883).

Jakieś widełki płacowe?

Witam,

Widełki płacowe zależą od doświadczenia :slight_smile: Proponuję przesłać CV, listę najciekawszych wykonanych projektów i próbkę kodu PHP/Ruby (kilkaset linii kodu lub jakaś gotowa klasa) na adres: praca@morizon.pl. Dopiero na tej podstawie jesteśmy w stanie rozmawiać o wynagrodzeniu.

Pozdrawiam Monika

No więc po to są widełki, które nie określają konkretnej płacy, ale dają możliwość zorientowania się czy w ogóle jest sens interesować się ofertą. Czy jak ktoś ma zaprezentować przed Państwem swoje umiejętności to ma powiedzieć “będę pracować tak jak zapłacicie?”. Proszę zauważyć, że ewentualni zainteresowani oczekują od Państwa odpowiedzi nie w postaci konkretnego obiektu typu Fixnum czy też Integer. Raczej chodzi o obiekt Range, który już w sam w sobie zawiera “Widełki płacowe zależną od doświadczenia”. Myślę, że każdy z nas chciałby spełnienia poniższych oczekiwań:

describe "Job" do it "should have specified salary range" do job = Job.new job.salary_range.should be_kind_of(Range) end end
Niestety dla Państwa propozycji dostaję:

[code]$ spec job_spec.rb
F

‘Job should have specified salary range’ FAILED
expected kind_of?(Range) to return true, got false
./job_spec.rb:10:

Finished in 0.027764 seconds

1 example, 1 failure[/code]
No cóż, przynajmniej wiemy gdzie jest błąd, trzeba go po prostu jak najszybciej poprawić.

Odnośnie widełek to odsyłam pracodawców do całkiem świeżego wątku.

Chodzi o to, że z naszego (programisty) punktu widzenia widełki to pierwszy krok do zainteresowania się ofertą. Pracy jest pod dostatkiem a dobrych programistów Ruby niewielu, dlatego warto zwrócić na to uwagę.

Co do wyszukiwarki ogłoszeń to jedna już istnieje, jestem jej twórcą, napiszę tylko, że Ruby jest idealnym językiem do tego typu zastosowań (DSL, lambdy + wyrażenia regularne) więc plus za wybór technologii, więc z zainteresowaniem będę się przyglądał Państwa projektowi.

Radarek: mistrzostwo świata, brawo :smiley:

mój ulubiony fragment:

Kilkaset linii? Może od razu cała biblioteka albo projekt, z załączoną klauzulą o nieodpłatne przekazanie praw autorskich?

A teraz poważnie: pani Moniko, mamy troszkę inne czasy i inne środowisko.
Programiści Ruby On Rails są, przynajmniej z reguły i obecnie w Polsce, zawodowcami i “uciekinierami” z technologii takich jak Java czy PHP. Znają sporo technologii (myślę że wszyscy na tym forum śpiewająco spełniają wszystkie podpukty w “Wymagania”) i naprawdę nie narzekają na brak ofert pracy - więcej, czasem firmy sobie ich nawzajem wyrywają.

Znaczy, brak widełek płacowych jest po prostu z lekka niepoważny. Budzi brzydkie podejrzenie, że szukacie nieznających własnej wartości jeleni i studentów, a nie świadomych zawodowców.
BTW, przypomina mi się pewne ogłoszenie, które wyraźnie mówi “szukamy zawodowców i na takich nas stać”: http://pracownik.pl/rekrutacja

Byłbym daleki od takich opinii. Programiści Ruby on Rails to tylko ludzie i zdarzają się różni :wink:

Ciekaw jestem kiedy pracodawcy zorientują się że sytuacja w polsce się zmieniła i raczej odeszły (narazie) czasy gdy pracownik lata z wywieszonym językiem za nowym pracowadwcą i negocjuje pensję jak jałmużnę.

Druga sprawa która rzuciła mi się w oczy to te próbki kodu - co to da ? Mogę wyciągnąć probki kodu z dowolnego serwisu ze snippetami i powiedzieć że to moje. Jeżeli ktoś wierzy że po tym pozna jakość potencjalnego pracownika, to gratuluje wyobraźni :slight_smile:

No i ostatnia rzecz :slight_smile: Rozumiem ze warszawicy (niech się nikt nie obraża - ja też jestem warszawiak :slight_smile: że są pępkiem świata i nie podają miasta :), ale gdzie ten Wrzeszcz jest ? Trójmiasto ? Chyba że to też forma selekecji - jak nie wiesz gdzie to jest to trudno :slight_smile:

UPDATE:

No tak - mogłem sobie na stronie sprawdzić :slight_smile: Gdańsk :slight_smile:

Pozdrawiam
Pawel

@ruthrsc: Punkt za Wrzeszcz - oferta została skopiowana ze strony, stąd wypadła nie było tam informacji o mieście - poproszę Monikę, aby to dodała :slight_smile:

@Tomash: kilkaset linii kodu to nie jest jakis wyczyn - naprawde, podejrzewanie, ze ktos prowadzi rekrutacje aby zdobyc czyjs losowy kod zrodlowy jest zabawne :slight_smile: Kilkaset dlatego, ze kilkadziesiat mozna bardzo latwo “dopiescic” dla potrzeb rekrutacji. Przy kilkuset trzeba po prostu podeslac jakis swoj wczesniej wytworzony kod. Nie zgodze sie z ruthrsc, ze probki kodu nic nie daja - wg mnie moga byc jednym z elementow oceny potencjalnego kandydata. Nie jestem ekspertem w Ruby, jednak w PHP widywalem niejedne kwiatki - od bezmyslnych algorytmow, przez powtarzanie tego samego kodu, po bledy ortograficzne i setki literowek w nazwach zmiennych. Wyciagania kodu z innego serwisu i podawania, ze to jego - nie skomentuje :).

Co do meritum, czyli widelek cenowych - przewidujemy miesięczne wynagrodzenie od 5 do 8 tys brutto, w zależności od zaawansowania danej osoby, jej doświadczenia, itp. Dyskusja w innym wątku przekonala mnie, ze podanie widelek moze ograniczyc zmarnowany czas obu stronom. Mam nadzieje, ze ograniczy tez jałową dyskusję w tym akurat wątku :wink:

No i proszę, można było tak od razu :slight_smile: