Projekt Czarna Lista

Witam serdecznie :wink:

Na wstępie napisze coś o sobie, jestęp osobą które zaczeła od zera uczyć się Ruby aby później przejść na RoR. Moje umiejętności są znikome, ale od czegoś trzeba zacząć. Jako za cel obrałem stworzenie portalu internetowego (najlepiej uczyć realizując pomysły) gdzie ktoś oszukany będzie mógł wyrzucić swoje żale odnośnie firmy, osoby, restauracji itp na stronie i za pomocą tego ostrzec innych idących w to miejsce.
Będzie to poniekąd nauczka dla firm które oszukują.

Wyobrażam sobie to tak: Na stronie głownej są 2 elementy

  • Wyszukaj ( wpisując tutaj firme, osobę lub np. restauracje) człowiek sprawdza czy w miejsce do którego idzie, czy firma z którą chce zawrzeć współprace nie ma nic na sumieniu. (jesli nie znajdzie to znaczy ze nie ma negatywnych opinii, jeśli znajdzie to znaczy ze firma nie jest dokońca szczera, i na podstawie opini wrzuconej od innej osoby ( oczywiscie ta opinia bedzie rozbudowana, ale sami wiemy, że jak ktoś nas oszuka to z miłą chęcia obsmarujemy oszusta w dokładny sposób)

-Oraz panel dodawania oszustów.

I sęk w tym, nie wiem jak się za to zabrać, chciałbym już coś postawić i nie wem czy jakieś CMSy by tutaj były wskazane, jeśli tak to prosze o pomoc - jakie to CMSy?

Jak już pisałem jestem zielony w programowaniu, tzn się uczę podstaw. Dlatego coś czuję, że zanim dojde do takiego poziomu, żeby od podstaw zrobić taki portal minie sporo czasu :wink:

  • Może ktoś orientacyjnie wie ile to może zająć (wiem troche głupie pytanie)?
    -Jakie umiejętności w pierwszej kolejności posiąść żeby taki portal stworzyć, chociażby na wstępie prowizorycznie?

Jeżeli jest ktoś chetny zaangażować się w ten projekt i będzie chciał napiętnować oszustów aby już nikt inny nie wpadł w ich sidła to prosze pisać :wink:

Pozdrawiam!!!
i dziekuję za jakąkolwiek odpowiedź :wink:

Nie jestem przekonany, czy firma, która znajdzie swój adres w tej bazie oszustów, nie będzie chciała wytoczyć Ci procesu.

Dzięki wielkie za odpowiedź :wink:

W sumie zastanawiałem się nad tym przez chwile ale doszedlem do wniosku, że tak samo ludzie wyrażają się o pewnych firmach na forach, a portal ten by był tylko zbiorem takich informacji, opinią ludzi, Ale jak o tym napisaleś to zanim postawie to, to porozmawiam z prawnikami :wink:
Jeszcze raz dzieki wielkie za odp ;-))

Były takie serwisy, nie istnieją ze względów prawnych lub po prostu z braku ruchu, narzekanie przeniosło się na Twittera i FB.

Oraz polecam tworzenie raczej pozytywnych serwisów. :wink: