Projekt jest tworzony w Railsach natomiast musi być implementowany w skórkę (stronę) word press

Witam
Niestety nie jestem techniczny natomiast mam problem : projekt portalu/systemu/niewielkiego CRM tworzony jest w Railsach natomiast chcemy go zaimplementować już w gotową zakupioną skórkę stworzoną w WordPress - informatyk ma jakiś z tym problem niechętnie chce to zrobić namawia nas inne skórki nie będą ce na WordPress - czy rzeczywiście jest to problematyczne czy można to łatwo zrobić - ewentualnie jakieś ktoś ma rozwiązania i coś może doradzić ???
Dzięki

Nie zrozum mnie źle, ale jeśli nazywasz dewelopera, konsultanta albo administratora informatykiem, to lepiej zostaw takie decyzje jemu.

Nie rozumiem też jak można na tyle nie ufać właśnemu (współ)pracownikowi, żeby szukać potwierdzenia jego słów na forum, nie opisując nawet specjalnie problemu, szczególnie jeśli nie ma się na ten temat żadnej wiedzy, ani nie przekazuje się żadnych szczegółów.

1 Like

Jakie jest twoje stanowisko w firmie? Pytam bo zastanawiam się na ile możesz podziałać w takiej sytuacji. W ogóle ciekawą sprawą jest integrowanie Wordpresa z Railsami. Widocznie mieliście ku temu powody ale wg mnie, tak na przyszłość, nie jest to najlepsze rozwiązanie.

Dzięki za informacje - pytanie tylko czy da się połączyć w jedną całość Wordpressa z Railsem - i czy będzie to duży problem ?

Zależy jak bardzo chcesz połączyć. Musiałbyś podać więcej informacji. Np czy to jest zaciąganie danych, czy jakieś logowanie itd.

Niestety i zaciąganie danych i logowanie

Z tego co czytam to sytuacja wygląda tak - kupiłeś projekt na dom z drewnianych bali, pokazałeś go ekipie budowlanej i powiedziałeś że chcesz mieć dom taki jak na projekcie tylko wykonany z czerwonej cegły. Ekipa budowlana pokreciła nosem bo jednak budowanie z cegły różni się od budowania z drewna. Wiesz, trochę inna charakterystyka materiału, inne obciążenia, inaczej się to izoluje. Może jakby ekipa się mocno postarała udałoby się postawić dom żeby przypominał ten z projektu ale wymagałoby to dużo niewdzięcznej pracy i w praktyce pewnie równałoby się to zrobieniu projektu od nowa. Wcale się ekipie nie dziwie. Dużo rozsądniejsze byłoby albo wybudowanie tego domu z użyciem drewnianych bali albo kupienie jednak projektu przemyślanego do budowy z czerwonej cegły.

2 Likes

Szablon Worpressa był prawdopodobnie kupiony tylko ze względu na wygląd. Tylko że on jest przystosowany do instalacji w Wordpressie, ma do tego specjalną strukturę plików itd. Przypuszczam, że można by go zainstalować tymczasowo na silniku Wordpress, a potem po partyzancku przerobić na szablony Railsa albo komponenty Reacta, ale to są dodatkowe godziny roboty. Być może też część elementów strony z Wordpressa będzie bezużyteczna dla tej aplikacji, a części będzie brakować. Oczywiście wszystkie update i support do niego przepada i nie wiem czy coś takiego w ogóle jest zgodne z licencją danego szablonu.

Dzięki za informację. To teraz by do projektu wszystko pasowało może ktoś będzie wiedział ewentualnie zna stronę z dobrymi/przyzwoicie wykonanymi skórkami/szablonami Railsa, w które mógłbym bez problemu zaimplementować system. Będę wdzięczny - no niestety tak było jak kolega powyżej napisał - nie ukrywam że zależy nam bardzo na szablonie który dobrze wygląda jest nowoczesny i przyciąga oko :slight_smile: - dzięki

Jak na szybko to ja bym spróbował wziąć coś zrobionego na bootstrapie. Zmodyfikować to łatwiej w razie potrzeby i są darmowe. Np.: https://startbootstrap.com/template-categories/all/

Wystarczy, że wpiszesz free commercial bootstrap layouts w googlach i powinno Ci tego mnóstwo znaleźć.

Dzięki jak by coś jeszcze wpadło Tobie do głowy co by się łatwo dało zintegrować z systemem stworzonym w Railsach będę wdzięczny niestety nie mam łatwego zadania by dobrać odpowiednią skórkę tak by spełniała wizualne nasze potrzeby jak przypadku wordpressa