Projekty dla zagranicznych firm

Tak sie zastanawiam może ktos jest w stanie ucielic szczerej informacji gdzie polskie firmy oglaszaja sie w celu uzyskania zlecen od zagranicznych firm.

Czy sa jakies serwisy gdzie sie firmy oglaczaja, Gdzie najlepiej sie oglaszac?

Wspolpracuje z kilkoma osobami i pomyslelismy ze lepiej by bylo zarabiac pieniazki w innej walucie :slight_smile:

Polska to jednak biedny kraj i ciezko zarobic na siebie.

zdecydowanie zagranica, pojechac do Berlina, Londynu, spedzic 2-3 tyg wpasc na jakies lokale grupy, spotkania … zlapac kontaktow

ugh a nie ma jakiejsc mobilniejszej formy pozyskania klienta?

@Apapos No więc działa to tak, jak chcesz zarabiać musisz się postarać. Jakby to było takie proste to przecież każdy by trzepał kasę nie?

Gość ci dał dobrą rzetelną radę 0 a nie musiał bo robi sobie konkurencje, to podziękuj grzecznie a nie wybrzydzaj że dupę trzeba ruszyć żeby klientów z zagranicy zdobyć.

to nie tak ze ja nie szanuje wypowiedzi i wybrzydzam.

Dziekuje za ta rade tylko troche to nie dla nas, sposob jak naj bardziej dobry jednak kazdy z nas nie dziala tylko w swoich jednoosobowych firmach ale tez na etacie, co troche utrudnia takie wycieczki.

Zakladajac ten post bardziej myslalem o jakichs stronach np z USA gdzie Polskie i nie tylko Polskie firmy sie oglaszają

Tu szukaj: https://www.odesk.com/

Jak szukasz zleceń na kilka godzin po pracy to Odesk lub freelancer.com

Ale przygotuj się że stawki wcale nie będą wyższe niż polskie bo konkurujesz z całym światem, w tym z Indiami i Bangladeszem.

1 Like

Na oDesku też da się zarobić sensowne pieniądze (50-60 usd/h), ale nie jest to łatwe i wymaga sporo cierpliwości.

1 Like

na freelancar.com to tez nic prostego, bez podtfolio w serwisie i opinii, a oprocz tego stawki jakie niektorzy proponuja to zenada. zleceniodawca daje przedzial 1000-2000$ a oferty sa za 200$ i jak ich przebic…

musze sie zapoznac bo moze na tym odesk jest cos lepiej .

moja dzialalnosc glownie opierala sie do tej pory na pisaniu stron www ale teraz w kilku ludzi sie skrzyknelismy ze bedziemy dzialac razem.

@Apopos Niestety tak to jest. Jeżeli chcesz zarabiać realne pieniądze “zachodnie” musisz być gotowy do podróży na zachód, chociażby żeby wynegocjować i podpisać kontrakt.

O ile Polacy wypracowali sobie całkiem niezłą reputację to na freelancer czy oDesk (od razu mówię że nie ma praktycznie różnicy), są ludzie z całego świata i Amerykanina nie obchodzi zbytnio czy zrobi to gość z Polski czy Rumuni, więc ceny są niskie.

Przykro mi to pisać, ale niestety nie ma łatwego rozwiązania twojego problemu.

Jak się skrzyknęliście w kilku to kombinujcie, postawcie CRMa, kontaktujcie się ze swoimi kontaktami, popytajcie kolegów, może was ktoś poleci.

Jak nie to poszukaj pracy w polskiej firmie outsourcingowej, płace w RoR są już prawie na europejskim poziomie (w Warszawie można spokojnie zarabiać > 10 tys miesięcznie).

Kontakty+ linkedin+ adwords+konferencje

szukam pracy tylko do tej pory zajmowalem sie frontem a teraz jak szukam pracy jako junior ror to sie robi problem, firmy szukaja zdecodowanie bardziej doswiadczonych programistow. i moj kod jest malo atrakcyjny

tak przykladowo do wgladu…
https://github.com/mywebsart/e-zgloszenie/
http://ezgloszenie-wa.herokuapp.com/
a tu dzialajaca i jeszcze nie skonczona apka
czy naprawde jest tak zle ?

do rejestracji wymyslcie przykladowego maila tylko haslo zapamietajcie (nie zbieram danych osoboiwych) :slight_smile:

  • nazwy metod po polsku

  • ta linijka w routesach
    match ':controller(/:action(/:id))', :via => [:get, :post]

która po prostu nie ma prawa znaleźć się w nowoczesnej aplikacji railsowej…

  • Jakieś bardzo dziwne rzeczy w application_controller:

{

  class ApplicationController < ActionController::Base
(...)
  
  def nowy
    @priorytet = ['Niski', 'Średni', 'Wysoki']
  end
  def utworz
    @tickets = Ticket.new(parametr1)
    if @tickets.save
      redirect_to(:action => 'index')
      flash[:notice]= "Zgłoszenie zostało utworzone"
    else
      render('nowy')
    end
  end
 def parametr1
    params.require(:ticket).permit(:tytul, :tresc, :zglaszajacy, :priorytet, :komentarz, :status)
  end

end

dlaczego to się tam znalazło?

  • Pola w bazie też po polsku, nie taka jest przyjęta konwencja.

  • https://github.com/myWebsArt/e-zgloszenie/blob/master/config/environments/development.rb - o, patrz znalazłem Twoje hasło do maila :stuck_out_tongue: zmień je szybko i ten plik usuń z repo.

  • ```{:action => ‘usun’, :id => ticket.id}```` - nie generujemy tak ścieżek, poczytaj o helperach od urli

  • Czytanie nazw commitów boli :wink:

  • zmiany1

  • zmiany

  • change12345

  • change1234

  • change123

  • change4

  • I puste testy, sporo rzeczy powinno być w helperach, a nie w widokach etc.

  • Dalej już nie szukam, bo muszę iść na uczelnię :wink:

Sporo roboty przed Tobą, powinieneś popracować pod okiem kogoś bardziej doświadczonego, kto Cię ukierunkuje i pomoże. Raczej odradzałbym Ci samodzielną pracę.

1 Like

Ja swojego glownego klienta zagranicznego znalazlem przypadkiem na Twiterze - ale wyszlo od znajomosci prywatnej, wiec sytuacja byla jakbysmy poznali sie na zywo - bo celem znajomosci nie bylo znalezienie klienta.

Wczesniej bezskutecznie szukalem online zagranicznych ofert na roznych serwisach - tzn, zainteresowanie bylo duze, ale stawki duzo mniejsze niz w Warszawie - i jakies duperele do zrobienia.

Takze zgadzam sie z przedmowcami, albo duzy fart i zlapanie jakiegos kontaktu, albo fizyczne wybranie sie na miejsce. Znajomi jezdzili do Bristol czy Londynu na 2 miesiace, posiedzieli, zlapali kontaty - reszte robili zdalnie.

Drugim wyjsciem jest zrobienie czegos pokazowego i reklamowanie sie jako zespol. Fajna aplikacja - mobile + web, z ciekawym wygladem.

Jedno Ale! firma z ktora wspolpracuje dostaje na ogolnego maila, do ktorego mam dostep, tygodniowo z 10 ofert z Indii, Rumunii, itp od firm, ktore oferuja outsourcing. Takze zdalnie trzeba pokazac cos naprawde fajnego, aby miec mozliwosc chociaz z kims porozmawiac.

wlasnie ciezko kogolokwiek

zapomnialem zupelnie o tym hasle

co do commitow to faktycznie nic szczegolnego - pierwsza wrzucona apka

Cala tresc aplikacji inspirowana kursem ze “strefy kursow” - pieniadze wyrzucone w bloto…

no nic biore sie za robote a jedyna pomoc na jaka moge liczyc to te forum

@Apapos najlepiej zmień hasło do maila, bo w historii commitów nadal będzie widoczne.

A żeby było w temacie. Ja kiedyś popełniłem gema do komunikacji z API jednej z platform do email marketingu i po kilku miesiącach skontaktował się ze mną Francuz, który zapłaci mi za dopisanie kilku metod + skrypt do migracji z innej platformy. To pokazuje tylko, że trzeba mieć również szczęście.

Była nawet na tym forum na temat tego konkretnego kursu dyskusja. Także w sumie nie jestem specjalnie zaskoczony jego efektami.

kurs ruby bardzo fajny chociaz tez pewnie ma luki

zmienilem haslo i usunalem repo :slight_smile: dziekuje Wam bardzo za wychwycenie