Propozycje tematów prezentacji

Hej, pomyślałem sobie, że fajnie byłoby wypisać propozycje tematów jakie mogłyby się pojawić na wrugach.
Napiszcie o czym chcielibyście posłuchać, może zachęci to osoby mocne w danym temacie do podzielenia się wiedzą.

Wypaśnie by było gdyby każdy wypisał tematy w kategoriach:

  1. Dla początkujących
  2. Dla zaawansowanych
  3. Najnowsze / nadchodzące zmiany w rubym i railsach (czyli bądźmy na bieżąco)
  4. Coś ciekawego, niekoniecznie związanego bezpośrednio z programowaniem, co może pomóc stać się lepszym programistą

Jakieś pomysły?

Cisza jaaaak taaaa…

Ej, jeśli to głupi pomysł to niech chociaż ktoś napisze: Paaanie ić pan…

Dla zaawansowanych - Neo4j - Grafowa baza danych - mogę prezentować.

Dla początkujących/zaawansowanych - TDD.

Dla każdego:
generatory stron w statycznym HTML. Od silników zorientowanych na blogi (Jekyll/Octopress, Webby) po bardziej uniwersalne (Nanoc).
Jak pociągnę (może ktoś mi pomoże?) RubyGal, w założeniu pierwszy porządny generator galerii htmlowych (istniejące opensource’owe są po prostu przesłabe), to o tym też :wink:

[quote=Tomash]Dla każdego:
generatory stron w statycznym HTML. Od silników zorientowanych na blogi (Jekyll/Octopress, Webby) po bardziej uniwersalne (Nanoc).
Jak pociągnę (może ktoś mi pomoże?) RubyGal, w założeniu pierwszy porządny generator galerii htmlowych (istniejące opensource’owe są po prostu przesłabe), to o tym też ;)[/quote]
+1

@Tomasz

Jakis link do githuba do rubyGal?
Chętnie pomogę z fronteendem :wink:

https://github.com/tomash/rubygal robimy offtopic :wink:

jezeli to dojdzie do skutku, moglbys wrzucic prezentacje na forum

Niestety, z przyczyn niezależnych, nie dam rady dziś być. Wszystkich zainteresowanych bardzo przepraszam, na pewno będę za miesiąc.

To co, piwko?