Prośba (kolejna) o konstruktywną krytykę

Cześć,

Niedawno kilku kolegów z forum było bardzo pomocnych przy moim poprzednim projekcie. Uwagi starałem się wziąść do serca, a wytkniętych błędów nie popełniać ponownie.

Stworzyłem nowy projek: https://github.com/r1jakub/ilostmypanda

Można dodać posty o zgubionym (lub bezpańskim, znalezionym) zwierzątku. Zaznaczyć na mapce gdzie to było i wrzucić zdjęcie.

Będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś chciałby rzucić okiem na kod i powiedzieć co jest nie tak.
Szczególnie na fragmenty związane z modelem Notification (proste powiadomienia o komentarzach w navbarze). Korzystałem z różnych materiałów przy ich tworzeniu i mam jakieś wrażenie że jest jakoś nie tak jak powinno być. Powiadomienia działają ale chętnie przyjmę sugestie dotyczące kodu.

Cenię sobie Wasze uwagi i jest to dla mnie duża pomoc (zważając uwagę na to że zaczynam szukać pracy jako junior i mam zamiar w niedługim czasie dołączyć do grona (już zawodowego) programistów RoR).

PS. appka jest na heroku jesli ktoś chciałby na szybko zerknąć jak to wyszło w praktyce:
https://ilostmypanda.herokuapp.com/ (login: user@example.com pass: foobar)

PS2. Obecnie dodaję testy do aplikacji więc proszę nie zwracać uwagi na ich (chwilowy) brak

Z góry dzięki z pomoc!

Cześć,

Na początek mała uwaga do działania. Nie odświeża się pole z adresem gdy zmieni się lokalizację na mapie. Sprawdź sobie dlaczego.

1 Like

Zainstaluj sobie Rubocopa. Jak Rubocop nie wyrzuci żadnych ostrzeżeń, to wtedy pytaj na forum o ocenę kodu.

3 Likes

Z kilku ostatnich commitów:

  • niepotrzebne, nadmiarowe puste linie
  • pozostawione komentarze w kodzie (uzywasz gita, nie musisz zostawiac takich rzeczy, to po masz system kontroli wersji
  • stara skladnia hashy (:foo => :bar zamiast foo: :bar)

Wszystko to by wychwycil robocop (tak jak pisze inny uzytkownil wyzej)

@Krzyskk
hmm nie za bardzo wiem o co chodzi. Przy tworzeniu postu pole adres jest niewidoczne. Można tylko kliknąć w mapkę. Przy przegłądaniu postów adres jest widoczny ale nie można go zmienić klikając w mapkę (pełni ona rolę wyłącznie informacyjną). Takiego działanie oczekiwałem. Nie ma chyba nigdzie miejsca gdzie widoczny adres miałby się dynamicznie zmieniać kiedy klikasz na mapę.

@sneer @gotar
Dzięki za sugestię Rubocopa. Właśnie zabieram się za porządkowanie kodu.

Doczytaj też na temat prawidłowych wiadomości commitow. Na pierwszy rzut oka powinny być inaczej sformułowane. Dobrą praktyką jest dodawać tekst po nagłówku, co właściwie dany commit zmienia. Jest to pomocne jęsli pracujesz na multibranchach i dobry nawyk jeśli pracujesz w większym zespole.