Prośba o konsultację

Cześć
Mam prośbę o weryfikację , czy dobrze planuję rozplanowanie projektu - zaznaczam, że jestem mocno poczatkującyi. Planowana aplikacja ma umożliwić wyszukanie dostępności konkretnego modelu samochodu po dacie dostępności i zadanej odległości od wskazanego kodu pocztowego - coś w stylu zestawienia aktualnie dostępnych ofert np. wypożyczalni. Modele samochodów z założenia ma wprowadzać administrator - poszczególne “firmy” mają mieć możliwość wyboru z takiej bazy modelu dodatkowo określając czas, w jakim jest samochód dostępny i jego lokalizację. Mam wątpliwości, jak to ma być poprawnie rozwiązane choćby od strony ilości modeli/tabel. Mam już stworzony model pozwalający na wprowadzenie do bazy samochodów i użytkowników. Zastanawia mnie teraz czy dla danych adresowych ma być stworzony oddzielny model, który będzie potem łączony zarówno z użytkownikiem “firmą” i oddzielny służący do wprowadzenia zakresu dat, a potem te modele połączone asocjacją has_many :throught? Będę wdzięczny za info, czy to jest dobry trop…