Prośba o ocenę portfolio

Cześć!

Parę dni temu założyłem topic, że szukam pracy. W międzyczasie chciałbym was poprosić o ocenę mojego portfolio.

Napisałem dwie aplikacje:
Cms Blog (github) - Rails 6 application. Cms jest zbudowany od podstaw. Autentykacje zrobiłem z devisem. The OAuth 2.0 Authorization Framework zaimplementowałem przy użyciu biblioteki Doorkeeper (Authorization Code Grant jest wykorzystywany do logowania użytkownika). Wykorzystuje bazę danych PostgreSQL. Inne technologie to: ActiveStorage, Amazon S3, Quill, Textacular, Rack middleware.
Sport Application(github) - RESTful API napisana w Rails 5.2. Wykorzystuje bazę danych PostgreSQL, autentykacja i autoryzacja jest zaimplementowany przy użyciu Auth0.

Obie aplikacje wykorzystują frontend napisany przez inną uczącą się osobę.

mój github
moje portfolio

Hej Mateusz.
Przejrzałem. Dobra robota.

Fajnie, że dbasz o szczegóły jeśli chodzi o Twoje portfolio czy choćby stronę wizualną Twojego readme.

Z rzeczy, które warto poprawić:

  1. Zmień indentacje na 2 spacje i bądź w tym konsekwentny w całym projekcie (to jest ważne - bo to razi po oczach)
  2. Jeśli tego jeszcze nie robiłeś to odpal sobie rubocop’a (https://github.com/rubocop-hq/rubocop) by znaleźć różne wykroczenia odnośnie stylu.
  3. Dodaj testy automatyczne (RSpec). Przynajmniej kilka. Oczywiście nie jest to łatwe i może wymagać nauki jeśli tego jeszcze nie robiłeś ale w wielu firmach (hmm a może w każdej) testy automatyczne są koniecznością.

W każdym razie masz ode mnie po gwiazdce na Githubie na zachętę :slight_smile:

1 Like

Dzięki za odpowiedź i za gwiazdki na Githubie.

Planuję w najbliższym czasie popracować nad stylem kodu. Jeśli chodzi o testy, to muszę przyznać, że ten temat tylko trochę liznąłem, więc planuję się w niego również zagłębić. Dobrze wiedzieć, że umiejętność pisania testów jest potrzebna w pracy w większości firm.

Jeśli chodzi o aplikacje, to wystarczą dwie, czy jest to mała ilość?

Dwie apki wystarczą. Lepiej pójść w jakość niż ilość.

1 Like

Świetny pomysł ze wspólną nauka z osobą od front-endu.