Prosta galeria - zdjęcia natury itp

Witam,

I też przyszedł czas, by zakosztować Rails. Jest to pierwsza prosta stronka napisana przeze mnie w Ruby on Rails.
Nie jest to w sumie ani serwis, ani aplikacja, ale zwyczajna galeria z moimi zdjęciami, mimo to mam nadzieję, że pasuje o niej tu wspomnieć.

Wykorzystano RoR 3.2.6 @ Ruby 1.9.3-p194 plus odrobinę gem-ów dla smaku.

www.marcinszczepaniak.pl

Wszelkie uwagi mile widziane.

PS. Chciałbym podziękować twórcom Rubego, Rails i osobom zaangażowanym w cały ekosystem za włożoną pracę i stworzenie możliwości tak przyjemnego kodowania.
xD

Od strony wizualnej:

Czcionka +1 piksel (dotyczy tych o wielkości 10px), bardzo by się przydała + jaśniejsze fonty, bo w nocy to tragedia będzie - szczególnie tyczy się to paginacji i czarnej czcionki obecnej podstrony.

No i ta tragiczna czcionka na górze - może Helvetica Neue Light? :wink:
CloudApp — Not Found

font-family: "HelveticaNeue-Light", "Helvetica Neue Light", "Helvetica Neue", Helvetica, Arial, "Lucida Grande", sans-serif;

Fajnie by było, gdybyś zdjął jeden wiersz zdjęć - wtedy na powszechnej rozdzielczości ok 800px wysokości mieściłaby się galeria bez denerwującego paska przewijania w dół / górę.

Może będę trochę czepialski, ale do mnie bardziej przemawiałaby taka wersja =]
CloudApp — Not Found
CloudApp — Not Found

Od strony RoR
Co oznacza przy About adres users/page/en? Do czegoś używasz modelu User? Tzn, czy będzie więcej osób tam dodawać zdjęcia? Ale to tak, czy siak, jakoś dziwnie, bo odwołuje się do całej kolekcji model Page. Nie powinno być po prostu /pages/about ?

Może trochę czepialskie, ale w dobrej wierze. Pozytywne komentarze nic nie zmienią :stuck_out_tongue_winking_eye:

Edit: Nigdy nie justuj tekstu w internetowych tekstach. Never ever.

Hmm co do ilości wierszy to na 1280 x 800 się mieści na full screen. Wybrałem 24 szt. bo 24 ma sporo dzielników 2,3,4,6,8 i zdjęcia się równo układają, dla %5 ostatni wiersz ma 4 zdjęcia, więc też źle nie wygląda. Jeszcze sobie popatrzę przy innych rozdziałkach jak to wygląda.

Rzeczywiście to justowanie dziwnie wygląda im dłużej mu się przyglądam, nie tak jak to ładnie robił TeX czy LaTeX.

Pomysł z jasną stronką About zaintrygował mnie, bo w sumie lepiej się czyta z białego tła i gdybym dodał kiedyś jeszcze jakiegoś bloga to by były dwie w kolorystyce ciemnej i dwie w białej, taki dualizm, albo yin i yang.

Co do modelu Users, nie planuję by więcej osób dodawało zdjęcia. Obecnie są miliony tego typu portali. xD
Istnieje on bo jest jeden użytkownik, ja się loguję jako admin by dodawać fotki, ewentualnie moderować komentarze itp. plus unieważnianie cache dla tej stronki about. A co do /users/page/en i /pl to ten page figuruje jedynie w rutingu, chyba skopiowałem z paginacji wiersz, gdzie też jest page i tak już zostało :P, w sumie to chyba można by zrobić users/en i users/pl.

Dzięki wielkie za uwagi :), sporą część z nich wezmę pod rozwagę i wcielę w życie. O to chodzi by konstruktywnie krytykować, bo jak się samemu coś dla siebie robi to się czasem nie zwraca odpowiednio uwagi na pewne rzeczy :stuck_out_tongue_winking_eye:

Poprawki naniosłem wedle uwag xD

Konole, w ramach podziękowania za sugestie, koncepcje i uwagi, jeśli któreś jedno konkretne zdjęcie Ci się wyjątkowo podoba, to daj mi znać na email co do formatu i która fotka to ją wywołam w labie, opatrzę jakąś dedykacją i przekażę. =]