Przyklady dobrych testow (akceptacyjnych lub integracyjnych)

Szukam aplikacji opensource napisanej w rails3 ktora jest dobrze otestowana za pomoca testow akceptacyjnych najlepiej za pomoca rspec + capybara

Podobne pytanie padlo na stackoverflow niestety bez dobrej odpowiedzi

Pamiętam, że kiedyś ktoś polecił testy Spree (w Gemfile widzę rspec i capybara): https://github.com/spree/spree

Nie widze tam tego typu testow

Są, ale w cucumberze

https://github.com/spree/spree/tree/master/core/features

[quote=zlw]Są, ale w cucumberze

https://github.com/spree/spree/tree/master/core/features[/quote]
Nie znosze tego gema :confused: Mimo wszystko dziekuje za link :slight_smile:

Moim zdaniem też bez sensu pisać testy w cucumberze. No chyba, że klienci Ci będą pisać historyjki a ty pod to będziesz pisać kod. Jak nie to wystarczy rspec+capybara :wink: Do capybary akurat chyba przykładów nie potrzeba, dokumentacja i czytanie kodu/testów (testów samej capybary) wystarczy.

Ja bym chętnie popatrzył jak inni używają capybary. Samo api jest trywialne ale twierdzić z tego powodu, że przykładów nie potrzeba to jak mówić, że przykładów aplikacji railsowych nie potrzeba bo railsy też mają trywialne api i wystarczy przeczytać dokumentację.

Ale co chciałbyś potpatrywać? have_selector, clicl_link itp.?

Szukałbym raczej ciekawego użycia pojedyńczych ficzerów np. http://www.rubyflow.com/items/6410-never-sleep-using-capybara a nie otestowanych całych aplikacji.

[quote=zlw]Ale co chciałbyś potpatrywać? have_selector, clicl_link itp.?

Szukałbym raczej ciekawego użycia pojedyńczych ficzerów np. http://www.rubyflow.com/items/6410-never-sleep-using-capybara a nie otestowanych całych aplikacji.[/quote]
Chcialbym podpatrzec jak ludzie opisuja drogi ktore wyklikuje user w apce. Przy srednio zlozonej aplikacji uzytkownik ma bardzo duzo mozliwosci na interakcje z nia. Jezeli aplikacja jest bardziej skomplikowana niz blog to napewno istnieja w niej feature ktore ciezko opisac w taki sposob aby kazdy kto patrzy na taki test odrazu zrozumial intencje autora

A podglądanie aplikacji Rails to oglądanie has_many, save, destroy ? Myślę, że przy bardziej złożonej aplikacji raczej wprowadza się ciekawe abstrakcje a nie tylko korzysta na żywca z api capybary nie ? Tak jak wprowadzasz abstrakcje w postaci klas i metod w aplikacji Rails i na tym polega całe programowanie, które chcemy podejrzeć.

Nie wiem… może. Ja próbowałem znaleźć jakieś ciekawe przykłady i jedyne co znalazłem to właśnie jakieś pojedyncze ficzery. Większość testów integracyjnych to jednak cucumber+capybara, a nigdy nie chciało mi się wyłuskiwać capybary z ogórkowych features.

#1

#2

Przewaga nad innym ‘repo’ polega na tym, że są to CAŁE aplikacje (a nie gemy).
Testy są napisane praktycznie wzorowo, można zobaczyć jak się testuje wiele rzeczy itd.