Pytania przed-początkującego

Dzień dobry, to mój pierwszy post.
Zainstalowałem Ruby on Rails 5.1.2 ze strony rubyonrails.org na WIN 10. Jest tam napisane że gems i Tk są instalowane razem w pakiecie. W karalogu “bin” znalazłem ruby.exe. Jak na to kliknę to otwiera się edytor “dosowy”. A jak kliknę na rubyw.exe to nic się nie dzieje. Oczekiwałem na otwarcie sie edytora windowskowego - a tu nic . Dlaczego ?
Kiedy wpisuję w edytorze dosowym lub RubyMine "require ‘tk’ " lub zapytania o wersję składników, to program tych składników nie znajduje. C# uczyłem się na Visula Studio. Jedna instalacja i wszystko gotowe. Tutaj nie umiem sobie dać rady ze stworzeniem kompletu do pracy w GUI. Edytor “Shues” też mi nie działa. Nie znalazłem jakiejś instrukcji “step by step”, która by zadziałała. Proszę o pomoc.
Dziękuję i pozdrawiam.

Sprawdź czy systemowy PATH zawiera ścieżki do katalogów z gemami/ruby


nie wiem czy sytuacja się znacząco poprawiła ale kiedy próbowałem ostatni raz (2 lata temu)

Stack: Windows + ruby … :skull_crossbones: kapusta kiszona z cukrem pudrem :skull_crossbones:

Skoro już musisz pracować na Windows to czy rozważałeś może instalacje VirtualBox na tym jakieś popularne distro linuxa?

Próbowałeś tego? Punkt 3 wygląda obiecująco.

Pamiętaj jednak, że zabawa z Rails na windows może przynieść więcej tego typu nieoczekiwanych problemów. Możesz spróbować pobawić się z Vagrantem (tutorial), trochę konfiguracji na początku, ale potem już z górki.