Pytanie o zapis do bazy danych z formularza

Witam, mam jedno pytanie.
Znajduję się w folderze app/views/doctors i tam w show.html.erb mam taki formularz:

Formularz:

<%= form_for refferal_path, url: {action: "create"} do |f| %>     <%= f.label :rodzaj_badania %>
    <%= f.text_field :rodzaj_badania, placeholder: "Podaj jakie badanie ma byc wykonane", size: 35 %>     <%= f.label :ilosc_badan %>
    <%= f.number_field :ilosc_badan, placeholder: "Wpisz ilosc badan"  %>     <%= f.label :opis %>
    <%= f.text_field :opis, placeholder: "Podaj krótki opis dla pracownika rejestracji/laboratorium", size: 50%>     <%= f.label :data %>
    <%= f.datetime_select :data, placeholder: "Podaj termin badania"  %>     <%= f.submit "Utwórz skierowanie" %> <% end %>

Moje pytanie polega na tym co mam zmienić abym z tego formularza mógł dodać skierowanie do bazy (refferal), oprócz danych z formularza chcę jeszcze przypisać do innych pól 3 zmienne zachowane w sesji. Proszę o pomoc bo z Ruby bawię się od kilku dni a muszę wykonać projekt do szkoły :slight_smile:

Poźniej dodatkowo chcę wyświetlić te dane powiedzmy w app/views/refferal/show.html.erb z komunikatem o dodaniu do bazy :wink:

O tutaj http://www.railstutorial.org/book/updating_and_deleting_users#cha-updating_showing_and_deleting_users

Tutaj nie ma nic o tym czego potrzebuje, chodzi co zmienić w tym formularzu tak żeby można było zapisać, i jak dodać te pozostałe przy tym 3 pola

Przeczytaj o text_field_tag i hidden_field_tag, te tagi powodują utworzenie pól formularzy, które tworzą pola formularzy bez scopa modelu i można się do nich dostać poprzez params[…].

Pomógłby mi ktoś to napisać, poprawić?;> Nie robię tego dla zabawy, zarobku, nigdy nie miałem z tym do czynienia, od kilku dni dopiero zacząłem w tym tworzyć to co muszę na studia, nawet sporo tego ogarnąłem, ale z tym problemem potrzebuję po prostu pomocy bo muszę to zrobić:(