"Encyklopedyczny" zbiór informacji o Ruby i Rails w Cuil

Znalazłem “Encyklopedyczną” ciekawostkę. Wyszukiwarka Cuil jest jeszcze w wersji Alfa.

Coś dla początkujących i nie tylko, do poczytania w jednym miejscu o Rails i Ruby, zbiór informacji i wydarzeń na jednej stronie. Tekst jest po angielsku.

http://www.cuil.com/search?q=ruby+on+rails

http://www.cuil.com/search?q=ruby+rails

Straszny bełkot. Może za kilka lat im się uda napisać algorytmy, które wyplują coś ciekawszego :wink:

Beznadzieja.

Ja wiem, czy taki straszny bełkot? Zgadza się, że informacje podane są w sposób nieuporządkowany, natomiast można dowiedzieć się znacznie więcej, niż przeglądając jedna po drugiej strony Googla wyskakujące na to samo zapytanie.

Nie straszcie początkujących :wink:

Jak dotąd to nie trafiłem jeszcze na jakikolwiek zbiór informacji o chociażby umiarkowanej jakości i dających ogólny całościowy przegląd.
Początkujący pewnie chciałby przeglądnąć coś więcej aniżeli informacje opisujące framework. Trochę historii i faktów nie zaszkodzi aby wdrożyć się w świat wydarzeń wokół Rails.

A co do Cuil i automatyzacji, cóż.

Wcześniej powstał Powerset i miał być właśnie taką Inteligentną Encyklopedią.
Dla przykładu http://www.powerset.com/explore/semhtml/Ruby_on_Rails?query=ruby+and+rails
Też mam mieszane zdanie. A tak poza tym, Powerset jest w Ruby i częściowo w Rails.

Edycja: Dawno nie używałem Powerset. Właśnie sprawdziłem i już nie nie zapodaje wyników tak jak kiedyś w stylu encyklopedyczno-gazetowym

Bez jaj. Pierwszy wynik z gugiela dla “ruby language” czy “ruby on rails” da o wiele więcej sensownych informacji o przedmiocie niż ten sztuczny paskudny bełkot pozlepiany chaotycznie z różnych stron.

Ależ fajne! To znaczy – chłopaki mają rację że bełkot, ale jak popatrzeć na to z perspektywy słów kluczowych to i Merb i Rails i NoSQL i Rails 3 itd – taki szybki przegląd tematu i powiązanych z nim – więc coś tam już zaczyna działać. Bezużyteczne w sumie ale niech się starają dalej :slight_smile:

Google + Wikipedia :wink:

Coś jeszcze sensownego się znajdzie?

Też sprawdziłem inne frazy, no w sumie fakt, daje szybki tematyczny przegląd (podgląd). Mam nadzieję, że się sensownego rozwinie.

Bez jaj. Pierwszy wynik z gugiela dla “ruby language” czy “ruby on rails” da o wiele więcej sensownych informacji o przedmiocie niż ten sztuczny paskudny bełkot pozlepiany chaotycznie z różnych stron.[/quote]
Na pierwszej stronie wyników w Google:

  • rubyonrails.pl
  • rubyonrails.org
  • rubyonrails - wikipedia
  • ruby-on-rails.pl - ostatni post z 2008 roku
  • ruby on rails - aptana Tutorial
  • ruby on rails - książka (ćwiczenia)
  • ruby on rails - wiki
  • StarWare - firma pisząca oprogramowanie w RoR

natomiast w Cuil

  • Merb
  • Ror
  • Yukihiro
  • frameworks
  • convention over configuration
  • EngineYard
  • JRuby
  • RSpec
  • TextMate
  • Git
  • Ryan Bates
  • Rubinius

Owszem kolejność i poszczególne artykuły są nonsensowne, ale samo to wylistowanie haseł jest już całkiem do rzeczy. Gdyby zamiast pseudo-artykułów były same linki (albo dwa, trzy zdania zajawki), to byłoby to całkiem sensowne IMHO.