Rails + Facebook - wygasający token

Witam,

Próbuję sił z małą aplikacją na Facebooka. Problem polega na wygasającym tokenie np. po wylogowaniu się usera z FB. Korzystam z Rails 2.3.9 + gem Koala (https://github.com/arsduo/koala). Próbowałem również z omniauth2. Mnóstwo czasu spędziłem na tym, aby odświeżyć token po czym doczytałem się w sieci, że (podobno) jedyne rozwiązania to:

  1. poprosić o “offline_access” - tym sposobem otrzymujemy niewygasający token,
  2. ponownie poprosić usera o dostęp do danych.

Żaden z powyższych za bardzo mi się nie podoba. Czy ktoś ma doświadczenie w powyższym temacie i mógłby coś podpowiedzieć?

Nawet majac “offline_access” user moze usunac aplikacje i wtedy token tez jest niewazny.

Raczej nie masz żadnej alternatywy. Token jest potrzebny właśnie do “offline access”, więc jak nie chcesz prosić użytkowników o to zezwolenie, to nie będziesz miał niewygasającego tokena.

to aplikacja na iframe czy poprostu aplikacja połączona z FB? z tym drugim może mógłbym coś podpowiedzieć, bo trochę się tym bawiłem ostatnio

@Artur79: iFrame, ale temat ogólny więc możesz podpowiadać dla potomnych :wink:

Nie znam innych rozwiązań niż te które podałeś, ja akurat korzystam z https://github.com/jugend/fgraph, w przypadku braku tokena zwraca on wyjątek, który przechwytuje. W sumie mam z tym pewien problem, ale to już założe zaraz temat obok :), zerknij może coś pomoże przy okazji

Dzięki, właśnie widziałem w innym wątku, że też korzystają z FGraph i przechwytują ten wyjątek. Dzisiaj się pobawię z różnymi rozwiązaniami :slight_smile: Dzięki wszystkim za pomoc!

nie upieram się przy FGraph bo możliwe że gem którego używasz jest lepszy, poprostu FGraph był chyba wcześniej. A ten Koala nie wyrzuca wyjątków ?