Rails gemy

Gemów dla railsów jest masa, więc proszę o kilka wskazówek :slight_smile: :

Bez jakich gemów nie moglibyście się obejść? Które najbardziej ułatwiają Wam pracę?

Wszelkie sugestie wraz z krótkimi opisami mile widziane.

Jakiś czas temu zrobiłem listę najbardziej przydatnych gemów, możesz też poczytać komentarze innych. Teraz dorzuciłbym do tego metasearch i metawhere. Tu jest railscasts o nich.

Cześć, czy lista użytkownika tjeden jest jeszcze aktualna w jakimś stopniu? Trochę dawno to było :slight_smile:
PS. jestem początkujący

W większości aktualny, z drobnymi wyjątkami:

  • do wyszukiwania jest obecnie więcej opcji, ja najbardziej lubię kombo solr + sunspot
  • do paginacji fajną alternatywą jest kaminari
  • jeśli chodzi o serwery www (a właściwie serwery aplikacji) to też mamy więcej opcji: np. unicorn czy puma
  • osobiście do testowania wolę Minitest, ale to kwestia gustu
  • inherited_resources dosyć długo nie widziałem

Szukając narzędzi warto patrzeć na https://www.ruby-toolbox.com, jest to całkiem niezłe źródło informacji. A wskazówki umieszczone na początku notki, nie zdeaktualizowały się ani trochę :wink:

Inna sprawa, że to ładnie pokazuje jak bardzo stabilny jest ekosystem - post sprzed sześciu lat pokazuje nam wciąż rozwijane biblioteki, których sporą część z nich można użyć obecnie. I będą to dobre rozwiązania.

Lista moich ulubionych jak do tej pory:

  • devise - świetny gem do autoryzacji, bardzo prosty w obsłudze
  • petergate - a ten od authentication :slight_smile: świetnie działa w połączeniu z devise
  • faraday - super gem do łączenia z API
  • will_paginate - bardzo prosty gem, służy do dodawania paginacji
  • carrierwave - fajny gem do uploadu plików