Railsowy Wykop.pl

Witam,

Wczoraj przenios?em wreszcie Wykop z phpowego frameworka na rails. Nie wiem, czy kogo? ta informacja zainteresuje, ale pomy?la?em, ?e mo?e b?dziecie chcieli zobaczy?, jak si? sprawuje tego typu serwis na railsie. Wykop jest na razie ?rednio obci??ony (oko?o 10K-15K ods?on dziennie), wi?c Rails radzi sobie póki co bardzo dobrze. Serwer to zwyk?y dzielony hosting (Dreamhost) - na razie wystarcza w zupe?no?ci.

a robiles jakies testy z realnymi scenariuszami ? ile req/sec bys wyciagnal ?

Nie, nie robi?em - dopóki system dzia?a sprawnie, nie interesuj? mnie tego typu testy. Gdy zacznie zamula? pomy?l? o optymalizacjach, nowym serwerze etc.

tzn. bardziej mnie zastanawialo jakie obciazenie moze wytrzymac taki serwer przy real-world app :slight_smile:
ale jasne… rozumiem

Jakiego cachowania używasz? Może jakieś specjalne pluginy polecasz?

coś nie odpala strona…

Nie u?ywam cachowania - nie ma sensu w tym wypadku. Ka?dy u?ytkownik widzi inne dane.

Serwis w tej chwili nie dzia?a, bo kombinuj? ze skryptami.

Mój serwis na railsach ma 7000 odsłon dziennie i na dzielonym DH z ostrym cachowaniem zabiera 5% CPU :slight_smile:

Piotrze - KESZUJ!

Na wykopie nie ma zbytnio co keszowa? - za du?o szybko zmieniaj?cej si? tre?ci, ró?nej dla ka?dego usera.

DH ju? nie wyrabia, ale przygotowujemy dedyka z mongrelem zamiast FastCGI - na pewno ró?nica b?dzie widoczna.

p_ch: fajnie ci to wyszlo. moze wiecej duzych serwisow wezmie z ciebie przyklad i RoR u nich zawita :stuck_out_tongue:

Witam niezły ten wykop, fajnie, że na Railsach zrobiony. Jakiego frameworka PHP używałeś? Cake, symfony czy może coś innego? Jeżeli chodzi o wydajność to lepiej się zachowuje PHP czy Ruby w tym wypadku?

Używałem swojego frameworka (http://trash.chmolowski.pl/daeron.zip). PHP oczywiście jest szybszy. Wolałem jednak postawić na swoją wygodę i pomęczyć bardziej sprzęt :wink: Ruby nie jest problemem, gdy ma się dedykowany serwer - gorąco nie polecam stawiania aplikacji na masowym, dzielonym hostingu.