Regulamin forum


#1

Regulamin forum Ruby on Rails PL

Poniższy regulamin to bardziej zestaw dobrych rad. Nagminne niestosownie się do tych rad pociągnie za sobą negatywne konsekwencje (zablokowanie lub usunięcie konta).

  1. Jeśli ktoś zadał pytanie a Ty nie masz nic pomocnego do napisania - nie pisz.
  2. Na forum obowiązuje zakaz karmienia trolli, jeśli już musisz trollować wykorzystaj dział Hydepark. W razie podejrzenia, że jakiś post jest prowokacją lub próbą trollowania po prostu nie odpowiadaj tylko zgłoś go do moderacji. Jeśli pojawiła się odpowiedź nie związana z tematem, zgłoś ją do moderacji.
  3. Traktuj innych tak jak sam byś chciał być traktowany z szacunkiem i godnością. “RTFM” (i pokrewne) to nie jest pomocna odpowiedź na pytanie. Podanie linka ze wskazaniem konkretnego fragmentu odnoszącego się do przedstawionego problemu - już tak. Każdy kiedyś zaczynał, nie ma zbyt prostych czy zbyt podstawowych pytań.
  4. Wysyłanie prywatnych e-maili służy, jak podpowiada nazwa, sprawom prywatnym i pytaniom, których lepiej nie zadawać publicznie. Pytania techniczne jak rozwiązać czy “zaatakować” konkretny problem to pytania które jak najbardziej należy zadawać publicznie.
  5. Staraj się utrzymywać swoje posty w zgodzie z obowiązującą na tym forum netykietą. Nie obrzucaj innych użytkowników obelgami, używaj polskich znaków, nie przeklinaj, pisz poprawną polszczyzną.