Rekrutacja w Netguru

Cześć, śledzę już to forum od jakiegoś czasu, dużo mi pomogło w pierwszych krokach w zdobywaniu wiedzy z RoR. Właśnie nadszedł czas na znalezienie swojej pierwszej pracy, przeglądam różne oferty i wpadła mi w oko oferta Netguru. Ktoś był już na jakiejś rozmowie w tej firmie? Jakie wrażenia? :slight_smile: Ewentualnie może ktoś z forumowiczów tam pracuje i chciałby się podzielić?

Z tego co wiem, to trzeba już sporo umieć, żeby się tam dostać. Życzę powodzenia w poszukiwaniach :slight_smile:

1 Like

Jeśli ich zainteresujesz to wysyłają zadanie do zrobienia, przerób zadania w stylu netguru workshops - https://github.com/netguru-training :slight_smile:

1 Like

Netguru ma bardzo dobrze opisany proces rekrutacji i wygląda to u nich jasno i klarownie. Najpierw się zgłaszasz, jak jesteś interesującym kandydatem to dostajesz repo do sklonowania i kilka zadań z nim związanych. Po zrobieniu tych zadań sprawdzają je i jeśli dałeś rady to umawiasz się z nimi na hangouta (in english of course :wink: ) z przedstawicielem HR + pariprogramming z którymś z ich Seniorów. Jeśli wszystko pójdzie dobrze to w zasadzie tyle. Jak mają wątpliwości to jest jeszcze opcjonalna 3 rozmowa też z pairprogrammingiem, ale mnie akurat ominęła więc to był generalnie koniec rekrutacji :slight_smile: ludzie są na prawde bardzo fajni, rozmowa jest luźna i na pewno nie jest to nic strasznego. Jeśli tylko czujesz się na siłach to atakuj! Jeśli chodzi o samą współpracę to również są bardzo elastyczni, ja się z nimi dogadałem, że dołączę do teamu prawie 4 miesiące po końcu rekrutacji, bo byłem związany innym kontraktem. Nie było żadnego problemu.

1 Like

Super, dzięki za wyczerpującą odpowiedź. A na jakie stanowisko aplikowałeś jeśli można wiedzieć, junior czy coś wyżej? Rozmowy są tylko na Hangoucie czy można też się spotkać w biurze face to face? I jak wygląda pi razy drzwi pairprogramming, dostajesz zadanie robisz i senior ocenia czy to bardziej przypomina pracę zespołową gdzie Ty rzucasz pomysłem jak zadanie rozwiązać i razem to rozwiązujecie? :wink:

3/5 postów od użykowników, którzy dołączyli w ciągu ostatnich 24h.

4 Likes

I co z tego?

1 Like

Z tego, że śmierdzi sciema.

1 Like

Hej @american29,
dzięki za komentarz :slight_smile: Jeśli chodzi o rekrutację, to wygląda to w skrócie tak, że na początku zapoznajemy się z Twoim kodem (jeśli nie masz apki na GitHubie lub chcemy zobaczyć więcej - dostajesz od nas zadanie rekrutacyjne), następnie zapraszamy Cię na rozmowę i pair programming, które robione są zdalnie, przez Google Hangouts - nasz zespół jest rozsiany po Polsce, dlatego to dla obu stron najwygodniejsza forma. Następnie, jeśli wszystko pójdzie OK, dostajesz od nas zaproszenie do współpracy. Oczywiście możemy Cię też zaprasić do biura na zwiedzanie, zanim podejmiesz ostateczną decyzję, jeśli tylko będziesz miał na to chęć. Więcej o samym procesie i o ścieżce kariery znajdziesz na naszej stronie, w zakładce “career”.
Zachęcam do aplikowania bezpośrednio przez stronę lub, jeśli chciałbyś najpierw pogadać, pisz do mnie tutaj albo na priv :slight_smile: Pozdr!