Relacje - początkujący

Witam Was wszystkich bardzo serdecznie. Zarejestrowałem się tutaj, ponieważ potrzebuję pomocy. Zaczynam uczyć się Ruby on Rails i jest to w zasadzie mój pierwszy język tak wysokiego poziomu (nie licząc JS). Wymyśliłem sobie, że w ramach treningu moją pierwszą aplikacją będzie tworzenie nowych użytkowników, którzy będą mogli dodawać własne artykuły. Wydawać by się mogło, że jest to prosta aplikacja, ale jednak sprawia mi już na początku sporo problemów.

Otóż moje pytanie brzmi: jak dodać (i później wyświetlić) nowy content - tutaj pojedyńczy artykuł - jako istniejący użytkownik? Czytałem trochę na temat relacji i wydawało mi się to proste, zrozumiałe i logiczne, jednak w dalszym ciągu mam kłopot z realizacją.

Plik writers_controller.rb - http://wklej.org/id/1433443/

Plik index.html.rb - http://wklej.org/id/1433444/

Plik routes.rb - http://wklej.org/id/1433445/

Plik writer.rb - http://wklej.org/id/1433448/

Plik article.rb - http://wklej.org/id/1433449/

Tabele są ze sobą już odpowiednio połączone, co widać oczywiście w modelu. Bardzo proszę o pomoc o wyjaśnienie tej kwestii, a najlepiej przykład, jak to zrobić porządnie - Railsowo :wink:

Dziękuję z góry i pozdrawiam, Tomek

przeczytaj http://www.railstutorial.org/book
poradzisz sobie bez problemu po przerobieniu

Dodaj walidacje jeszcze. Żeby dodać artykuł jako istniejący użytkownik musisz mieć tego użytkownika - musi się on zalogować (lub możesz sobie wylosować). Jeśli masz jakieś problemy napisz na m.bruszewski91@gmail.com a pomoge jeśli nie będzie to zbyt długie :stuck_out_tongue:

Przenieś add_article do nowego kontrolera. Prosta zasada, to jeden rodzaj obiektu, jeden kontroler.
Zalążek kodu masz tutaj: https://gist.github.com/tjeden/7ab8073da084c5771add Najbardziej Cię interesuje akcja save, a szczególnie @article = writer.articles.build(article_params), które automatycznie ustawi Ci writer_id przy zapisaniu artykułu.

Jeszcze raz przeczytaj
http://www.apohllo.pl/guides/association_basics.html
oraz http://www.apohllo.pl/guides/routing.html (potrzebne Ci będą drogi zagnieżdżone)

@tjeden, dziękuję za wskazówki, jednak z tego, co widzę, muszę przysiąść konkretnie do RoR i przerobić którąś z książek - do końca wakacji zostało trochę czasu, więc przy odrobinie samozaparcia ogarnę Railsy. Dziękuję raz jeszcze, pokazaliście, że jesteście wspaniałymi ludźmi :slight_smile: