Request for Tips: Google Chrome / Chromium

Od kilku dni używam Chromium i jestem ogólnie zadowolony, szczególnie jeśli chodzi o szybkość działania i nie wywalanie się na nie działających wtyczkach. Wiem że kilka osób używa Chrome/Chromium na tym forum. Mam jednak problem ze znalezieniem przydatnych narzędzi do developmentu, i kończy się tak że mam odpalone 2 przeglądarki: Chromium do wszystkiego a Firefox dla Firebuga.

Znacie jakieś rozszerzenia które działają i chociaż w pewnym stopniu mogą zastąpić Firebuga?

[quote=hubertlepicki]Od kilku dni używam Chromium i jestem ogólnie zadowolony, szczególnie jeśli chodzi o szybkość działania i nie wywalanie się na nie działających wtyczkach. Wiem że kilka osób używa Chrome/Chromium na tym forum. Mam jednak problem ze znalezieniem przydatnych narzędzi do developmentu, i kończy się tak że mam odpalone 2 przeglądarki: Chromium do wszystkiego a Firefox dla Firebuga.

Znacie jakieś rozszerzenia które działają i chociaż w pewnym stopniu mogą zastąpić Firebuga?[/quote]
Ja znam tylko Dla programistów -> Developer Tools (Shift+Ctrl+J).

A co do wtyczek to jest to jakaś porażka jak dla mnie. Jedynej wtyczki, której mi tak naprawdę brakuje to AdBlocka. Żadne proxy to nie jest to, no i AdSweep w ogóle nie spełnia moich oczekiwań (jakby w ogóle nie działał). Tak więc kończy się tak, że mam Chrome do www i Firefox do stron typu gazety, onety i inne bzdety, które atakują cię gadającymi reklamami.

pozdrawiam

Zainstaluj komplet paczek do Chromium, konkretnie chromium-browser-inspector. Wtedy pod prawym przyciskiem będziesz miał “Inspect Element”. Nie jest to Firebug, ale do niezbyt skomplikowanego debugowania css wystarcza :slight_smile:

Ok, dzięki! Developer Tools pojawiły się po zainstaloawniu chromium-browser-inspector, tak myślałem że brakuje czegoś ale szukałem w rozszerzeniach a nie w pakietach Ubuntu… (z jakiegoś bliżej mi nie znanago powodu…). :smiley:

Dziś na blogu Pawła Wimmera przeczytałem:
Pendule - webmasterski dodatek do Chrome
http://poradnikwebmastera.blox.pl/2009/11/Pendule-webmasterski-dodatek-do-Chrome.html

pozdrawiam