Roflcopter.pl :p

Wow! Szacun!
I jak wrażenia?

Nie ma wuja, planowany właśnie mój serwis do turniejów figurkowych też będzie na mongo :smiley:

Nocka zarwana? :slight_smile: Jak poza tym wrażenia i wydajność?

nawet nie zarywałem nocki, jakoś tak całkiem szybko poszło :wink:
wydajność rzeczywiście fajna, zwłaszcza przy relacji has_many, która zamieniła się w embedded document (na oko 5 razy szybciej, ale nie benchmarkowałem dokładnie)

jedyna wada to szczątkowa dokumentacja, czyli trzeba google’ać w poszukiwaniu przykładów, albo czytać kod i testy (które na szczęście są całkiem niezłe). Używam tego ich drivera + mongomapper.

Naciąłem się tylko na to, że pole id w mongo jest stringiem, więc musiałem tam troszkę czarów zrobić, żeby numerem cytatu nadal były liczby i wszystko działało :wink:

Niestety nadal korzystam częściowo z ActiveRecordu - zarówno authlogic jak i restful auth (z którego korzystam) nie obsługują mongomappera, więc mam w rezultacie bazę SQL z jedną tabelą, a nie miałem za bardzo ochoty robić od zera autentykacji, czy podmieniać jej na jakąś napisaną dla mongo, ale nie sprawdzoną.

[quote=Esse]nawet nie zarywałem nocki, jakoś tak całkiem szybko poszło :wink:
wydajność rzeczywiście fajna, zwłaszcza przy relacji has_many, która zamieniła się w embedded document (na oko 5 razy szybciej, ale nie benchmarkowałem dokładnie)[/quote]
Zgaduję: głosy? :smiley:

Możesz podzielić się tak ciężko zdobywaną wiedzą na githubowym wiki mongomappera? Albo chociaż rzucić tutaj kilka tips & tricks?

Jakie to dokładnie czary? :slight_smile:

Backend do Mongo dla Authlogic! To jest pomysł!

dokładnie tak :wink:

bardziej chodzi o to, że np. żeby stworzyć automatyczne timestampy trzeba w modelu napisać:
timestamps!
albo, żeby stworzyć embedowalny dokument, trzeba w nim zainkludować
include MongoMapper::EmbeddedDocument
ale wtedy nie można użyć timestamps!
i tak dalej :wink:

[quote=Tomash]Naciąłem się tylko na to, że pole id w mongo jest stringiem, więc musiałem tam troszkę czarów zrobić, żeby numerem cytatu nadal były liczby i
Jakie to dokładnie czary? :)[/quote]

[code] def before_create
if !Rofl.last.nil?
ident = Rofl.last._id
begin
ident = ident.to_i
self._id = ident + 1
rescue
self._id = 1
end
else
self._id = 1
end
end

def id
(self[:_id]).to_i
end[/code]
takie czary w modelu, dla mnie kluczowa była numeryczność id, więc to wymusiło coś takiego :wink: pierwszy kawałek jest okropnie brzydki, ale powstawał jakoś w nocy :stuck_out_tongue:

:slight_smile:

sorry za offtop - ale może ktoś tak w telegraficznym skrócie napisać, czemu warto się zainteresować mongo?

A masz!
http://wrug.eu/2009/11/2/2009-11-jesienny-rozkwit
http://railstips.org/2009/6/3/what-if-a-key-value-store-mated-with-a-relational-database-system

specjalnie dla Tomasha w prawym dolnym rogu pojawił się licznik zaakceptowane / usunięte :wink:

/me używa zdolności