Rootnode to stowarzyszenie non-profit oferujące konta shellowe w cenie 12zł/miesiąc. Istnieje możliwość hostowania ruby (mongrel i fcgi), ruby on rails, pythona, perla, php w wersji 4,5, a nawet 6 i javy. Można uruchamiać torrenty! Pojemność 12GB: 5GB shell 5GB torrent 2GB przestrzeni backupowej, możliwy 14 dniowy darmowy test!. Łącze symetryczne 100Mbit bez limitów transferu.
www.rootnode.pl
Formularz zgłoszeniowy, polecający prezes
Polecam, sam mam tam konto:)
Pozdrawiam
Czy mógłbyś napisać do czego takie konto może przydać się w praktyce? Niby nie ma limitów, ale jednak nie można przesadzić i zabierać za dużo mocy CPU. Jestem pewien, że bloga spokojnie postawi, ale np jakiś mały serwis? Jak kwestia uruchamiania np kilku procesów mongrela, przecież każdy to jakieś 35MB.
Servis spokojnie postawisz ( https://ssl.rootnode.pl/wiki/Inside )
A co do mongrela to chyba nie ma problemu, ponieważ kilku użytkowników już ma postawionego (https://ssl.rootnode.pl/wiki/porty ) w razie, czego to wystarczy admina się podpytać.
To jeszcze, być może trochę głupie, pytanie ;). Jak postawię mongrela na porcie x i chcę także podpiąć domenę to czy da się, żebym nie musiał dopisywać :x na końcu domeny w urlu? Zmieniają jakoś routing czy jak? Bo klasycznie mongrele służą jako serwery backendowe, do których łączy się np apache, nginx itp. Jak tam rozwiązane są takieg sytuacje?
Tu wcześniej była instrukcja jak to zrobić, ale coś widać, że nie aktualna.
https://ssl.rootnode.pl/wiki/Rails
Ktoś się może orientuje jak skonfigurować ActionMailera na rootnode?
Czy informacja na ich stronie “Serwer pocztowy nie zezwala na połączenia nieszyfrowane. Do wyboru są dwa protokoły: SSL oraz TLS”, ma się jakoś do railsowego config.action_mailer.delivery_method = :smtp?
Już sobie poradziłem. Jest gem, który załatwia sprawę - ‘tlsmail’, a później tylko w production.rb
require 'tlsmail'
Net::SMTP.enable_tls(OpenSSL::SSL::VERIFY_NONE)
Miałem (właściwie to mam, bo opłacone do marca’09) konto na Rootnode i trzeba jedno dościślić: RN to NIE JEST hosting. Co zresztą powiedzieli mi sami stowarzyszeni, niestety dopiero po uiszczeniu opłaty członkowskiej. W każdym razie jest to fajny układ do różnych swoich developerskich zabaw i tylko tego. Jeśli chcecie wystawić coś “dla świata”, tj. zależy Wam na uptime sięgającym i przekraczającym 99%, a nie będącym poniżej 80-90% – to Rootnode niestety nie wystarcza.
Natomiast tak ogólnie sama idea fajna i godna polecenia.