RoR Dev - Remote - 9k-17k+VAT (FAQ w ogłoszeniu)

-UNECT-

(TL;TR - Pogrubienie Dla kogoś nie lubi czytać)

O nas:
Obecna ekipa jest mocno seniorska. Wszyscy pracujemy remote i to dobrze funkcjonuje. Zależy nam jednak na tym żeby się regularnie spotykać, integrować, (tj. co-workować, szkolić, gadać o wszystkim i niczym, albo wydostać się z escape roomów ;-)). Przykładowo: Ostatnie spotkanie (3-dniowe) było 2 tygodnie temu w Poznaniu, niebawem spotykamy się, we Wrocławiu. Płacimy do 17k na B2B (+VAT).

O kliencie:
Bardzo przyjemny, ugodowy, zorganizowany i co najważniejsze: wie czego chce! Ekipa u klienta (Berlin) na miejscu liczy 10+ osób, z tego 3 developerów. Od nas jest tam dwóch.

O projekcie:
W ramach rozszerzenia funkcjonalności wewnętrznego projektu który tworzymy dla klienta (task manager dla wewnętrznych potrzeb klienta) trzeba zaprojektować/zakodować komunikator/klienta e-mail. Do tego trzeba m.in stworzyć sensownie całą architekturę itd. itp.
Na tę chwilę, w backendzie używane jest RoR, w frontendzie vue.js.

  • Jeśli nie znasz vue.js-a to możesz się go w ramach projektu nauczyć.
  • Jeśli znasz już np. React-a to z pewnością się go szybko nauczysz.
  • Jeśli natomiast nie cierpisz frontendu - możesz go robić mniej. Wszystko do dogadania.

Bardzo mocna znajomość RoR to jednak podstawa.

FAQ:

Q: Jak to u Was jest - jak jestem na B2B i jak projekt się kończy/są problemy z klientem, to muszę czekać 3 miesiące na kolejny projekt?
A: Absolutnie - nie! Zadbamy o to żeby była ciągłość w projektach, nikogo nie zmuszamy do „urlopu”.

Q: Dowiedziałem się że skupiacie się na regionie DACH. Jest niemiecki wymagany w projektach?
A: Nie, nie przejmuj się. Większość projektów jest po angielsku. Ale niemiecki jest u nas zawsze bardzo mile widziany, w niektórych projektach (rzadko) wymagane. Więc jak znasz dobrze niemiecki pasujesz do nas jak “Topf auf den Deckel”.

Q: Muszę w ramach projektu wyjechać?
A: Generalnie … nie. Zależy od projektu. Standardowy on-boarding zazwyczaj bardzo dużo daje tak samo jak regularne spotkania z klientem.

Q: Boje się że jak będę pracował remote to nie będę miał kontaktu z ludźmi a ja lubię być wśród ludzi, ale nie chcę pracować cały dzień w kawiarnii. Macie na to jakieś rozwiązanie?
A: Fajnym rozwiązaniem są coworkingi. Jeśli chcesz bez problemu sfinansujemy Ci karnet np. w Business Linku, który ma siedziby w całej Polsce.

Q: Pracuję w SH X/Y/Z, jest mi wygodnie i mamy w biurze świeże owoce. Dlaczego miałbym z Wami współpracować?
A: Jesteśmy dynamiczną ekipą w rozwoju, będziesz miał duży wpływ na rozwój/strukturę firmy, ponadto nie narzucamy Ci (prawie) nic.

Świeże owoce są bardzo fajne. Jeśli chcesz to zamówimy Tobie miesięcznie 10 kg świeżych owoców do domu (serio).

Q: Jestem Juniorem i chciałbym u Was robić staż. Czy jest to możliwe?
A: Na ten moment ekipa składa się z samych doświadczonych programistów i na razie chcemy żeby tak zostało. Niemniej jeśli nabierzesz więcej doświadczenia - pamiętaj, że zawsze możesz się do nas odezwać później!

Zainteresowany? Zgłoś się na jobs@unect.de. Jeśli chcesz więcej szczegółów np. na temat procesu rekrutacyjnego to daj po prostu znać, chętnie na wszelkie pytania odpowiadamy. Na razie!


UNECT sp. z o.o. sp. k.
KRS: 0000734177
Al. Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa