RoR/React.js dev ceniący brak młodego dynamicznego zespołu

Cześć,

Całość staram się przedstawić z perspektywy programisty, tak abyście przed podjęciem decyzji o wysłaniu maila lub wykonaniu telefonu, mogli świadomie stwierdzić jak sposób pracy i sam projekt wpasowuje się w wasz tryb i osobowość.

Stack:
React.js
Bootstrap 4.6.0
Tailwind
Ruby 2.7.1 - 3.0.2
Rails 6.0.3 - 6.1.4
Postgresql

Stawka ~80-120 pln/h + VAT
Praca całkowicie lub częściowo zdalna - biuro w Warszawie.
Zaangażowanie na poziomie 50-150h miesięcznie - dostosowane od preferencji

Dlaczego warto rozważyć?

Ponieważ większość obecnych ogłoszeń na rynku jest niemal identyczna i mija się z prawdą.
Dopiero po procesie rekrutacyjnym okazuje się czy projektem nie jest w rzeczywistości ciężkim do utrzymania legacy, a PM nie ogarnia sytuacji tak, jak rekruter obiecywał.

Firma, dla której tworzymy narzędzia, opiera się o subskrypcyjny model sprzedaży, jest na rynku dwie dekady-finansowanie stałe i pewne.
Liczy się jakość i skuteczność proponowanych rozwiązań. Nie mamy narzucanych nierealnych terminów. Są dla nas rzeczy niemożliwe i śmiało mówimy o tym stronie biznesowej.

Dogadujemy i podejmujemy decyzje tak, aby docelowo stworzyć łatwo rozwijalny projekt, który będzie przyjemny w utrzymaniu i przy którym kasa będzie się zgadzać.

Kto pracuje przy projekcie?

Obecnie 5 programistów, z czego 3 posiadających wiedzę zdobytą na przestrzeni 7-13 lat doświadczenia. Praktycy, którzy zjedli zęby na różnych technologiach, odpowiedzialni i nielubiący wyrabiania “dupogodzin”.
Jest z nami również UXowiec z 10-letnim doświadczeniem.

Kierunek projektu nadaje programista, który zmienił swoją rolę. Obecnie pilnuje on, aby ludzie nie techniczni, nie wchodzili w drogę deweloperom. Projektuje propozycje rozwiązań, stara się ułatwić pracę pozostałych osób i znaleźć najbardziej wartościowe funkcjonalności dla prowadzonego w tle biznesu. Nie planujemy “dynamicznego rozwoju zespołu”.

Czego projekt dotyczy?

Firma, dla której tworzymy narzędzia to wydawnictwo medyczne. Od czasu startu pandemii wydaliśmy już 3 produkty, które obecnie integrujemy w jeden, wspólny system sprzedażowy i e commerce pisany od podstaw.
Specyfika biznesu opiera się o zróżnicowane grupy zawodowe (lekarz/student/przedstawiciel…) które definiują to, jak aplikacja się zachowuje i co serwuje użytkownikowi.

Produkty, które kierowane są do odbiorców to wydarzenia online, ale również fizyczne/elektroniczne książki, czasopisma, wideo na żądanie-dostępne również w modelu subskrypcyjnym. Całość sprzedawana jest zarówno online, jak i przez dział call center.

Innymi słowy, tworzymy Salesforce, Empik i Netflix w jednym.
Na ten moment wygląda to zadziwiająco dobrze i tak chcemy projektu utrzymać do końca.

Jak pracujemy?

Nie mamy owocowych wtorków, kart benefit ani lodów w środy. Jednocześnie, nie ma z nami osób które udają kompetentnych, ingerują w sprint czy narzucają swoje rozwiązania. Nie mamy też narzucanych godzin pracy.

Efekty weryfikujemy na podstawie dostarczenia funkcjonalności, które obiecaliśmy dostarczyć na początku sprintu. Do czasu wywiązania się z obietnic, mamy bardzo dużą swobodę, która zapewnia rzadko spotykaną równowagę w życiu prywatnym.

Dla kogo wskazane?

Największe pole do popisu znajdzie osoba, która lubi i zna React.js. Wskazane doświadczenie na backendzie. Niekoniecznie w Railsach.
Wskazane dla osób, które są na etapie pozwalającym na samodzielność. Jesteśmy dla siebie fair i chcemy przyjąć osobę, której będziemy mogli zaufać bez konieczności ingerowania w cokolwiek, oprócz kodu na PRze.

Dla kogo nie wskazane?

Unikamy geniuszy, biurokratów, osób, które chcą zaistnieć krytykując w niekonstruktywny sposób.

Gdzie moge wysłać kilka słów o sobie?

Mail: karoltheguy@gmail.com
Mob. +48 535066923

1 Like