Ruby Conf Ukraine, 16-17 października, Kijów

W tym rok w Kijowie odbywa się RubyConf, doskonała okazja, żeby lepiej poznać community rubiego zza wschodniej granicy :wink:

Więcej info na stronie: http://rubylang.org.ua/

Ktoś jeszcze się wybiera? :slight_smile:

Też zastanawiam się czy nie zgłosić spicza :slight_smile:

Zgłaszaj! :wink: Na twitterze pisali, żeby zgłaszać speache, więc pewnie jeszcze kilku ludzi potrzebują :slight_smile:

A jak chcesz jechać do Kijowa?

Wizz-air ma tanie połączenia Katowice-Kijów. W tym momencie kosztują ok 205zł w dwie strony + 130 za bagaż (cena różni się w zależności od dnia wylotu, więc najlepiej samemu sprawdzić). Bagaż jest do 30kg, więc jeżeli ktoś nie zamierza brać 2 szaf ubrań, to można wziąć jedną walizkę na więcej osób :wink: Wcześniej było nawet jeszcze troszkę taniej, więc radzę się szybko decydować zanim cena podskoczy (chociaż nie wiem czy jeszcze podskoczy, nie mam pojęcia jak te tanie linie działają).

W razie czego ja będę trochę wcześniej (już od poniedziałku), bo stwierdziliśmy z ładniejszą połówką, że zrobimy sobie dłuższą wizytę na Ukrainie.

Jose Valim prosił, żeby przekazać to ludziom mającym prezentacje na polskich RUGach, stwierdziłem, że najłatwiej będzie tutaj na forum:

[quote]Hey Ladies and Gentleman,

On 16th and 17th October we will have RubyConf happening in Ukraine.

http://rubylang.org.ua/

They still have several spots for speakers so I invite you to send some talk proposals too!

I will be joining and giving a keynote there. For those interested, I will be flying from Katowice through Wizzair:

I will be departing on 15th October and returning on 17th October, some people are returning 18th, so pick the one you prefer!
Enjoy while the prices are still cheap!

Regards,
José Valim[/quote]

Troszkę odświeżyć temat chciałbym:

gdzie się zatrzymujecie? Fajnie by było w kupie się trzymać, też ze względów bezpieczeństwa… Macie już jakieś rezerwacje w hotelach?

Ja jeszcze nie. Tatiana coś wysyłała, że mogłaby nas ulokować w jednym hotelu i zapytała jakie mamy wymagania. Napisałem, że mi do szczęścia potrzebne jest głównie wifi, ale już później się nie odezwała. Napiszę do niej jeszcze dzisiaj i jak się nie odezwie, to trzeba będzie poszukać w necie.

ok, to się ruszaj drogus bo czas ucieka! zgadzam się – wifi wymagane, brak pluskw wskazany!

Cholera, znowu się za późno obudziłem – raczej nie zdążę z paszportem :frowning:

ale mnie przestraszyłeś, ale mój na szczęście jeszcze (krótko, co prawda) ważny :slight_smile:

To ja Cię przestraszę jeszcze raz :wink: Sprawdz dokładnie jak na Ukrainie respektują ważność paszportu. Np. w Egipcie oraz kilku innych krajach wymagają ważnego co najmniej 6 miesięcy paszportu (przekonał się o tym i zestresował troszkę nasz kolega z Aenimy lecąc na urlop z żoną :wink: )

kurde mamważny 5.5 miesiąca… grrr… poniedziałek stanie w kolejce jak mi się wydaje.

@Tomasz: mi dzisiaj powiedziano że maksymalnie 10 dni się czeka na paszport. Poza tym da się sprawdzić on-line czy jest już gotowy. Jestem w szoku :).

Jak poszło Drogus?

Wydaje mi się, że nieźle :wink: Video ponoć będzie w sieci, więc niedługo będziesz mógł sam ocenić.

Przy okazji walnęli mi światło prosto w oczy i nie bardzo widziałem cokolwiek z widowni, ciężko bylo wyłapać ziewających :wink:

A sama konferencja wyszła bardzo dobrze. Fajni ludzie, fajne miasto, fajne puby :wink: Niestety dużo prezentacji było po rosyjsku i z tłumaczem ciężej się słuchało, ale ogólnie na plus. Wielkim rozczarowaniem imprezy był brak Jose. Przez kilka miesięcy próbował dostać wizę, musiał zebrać tony papierów (łącznie z aktem urodzenia z Brazylii O_o), a jak już wreszcie dostał wizę, to okazało się, że wpisali mu złą datę i już nie zdążył zmienić.

Z Polski prezentował jeszcze Hubert, bardzo fajnie mu prezentacja wyszła :slight_smile: