Ruby - HTML/CSS/PHP - co, z czym i od czego zacząć

Na początku chciałbym ze wszystkimi się przywitać - Hello! :slight_smile:

Na wstępie - chciałbym prosić was o radę i wskazanie drogi. W przyszłości chciałbym programować, poczytałem trochę informacji na temat języków i Ruby wydaje się najciekawszy.

Często przeglądając oferty na Junior Ruby można znaleźć w nich informacje, że wymagana jest znajomość HTML/CSS/PHP.
Czy zaczynając naukę języka Ruby warto wcześniej nauczyć się wyżej wymienionych rzeczy? Czy może ucząc się R wyżej wymienione rzeczy także liźniemy?

Jestem w trakcie nauki kursu Harvard CS50:Introduction to Computer Science, zacząłem studiować Informatykę, w międzyczasie także robię kurs Ruby na Codeacademy.

Będę wdzięczny za informacje jak i rady.

Witaj!

HTML/CSS to podstawa, na pewno będzie Ci potrzebne. Nie są to trudne zagadnienia, a jeśli zaczynasz z programowaniem to warto zacząć od nich.

Jeśli chodzi o PHP, to jakoś nie spotkałem się z potrzebą nauczenia tego języka, nie widziałem żeby też był szczególnie wymagany kiedy szukałem pracy jeszcze 2 miesiące temu.

Dużo bardziej prawdopodobne że przyda Ci się JavaScript i np. jQuery - to jest dużo częściej spotykane wymaganie.

Życzę powodzenia w nauce :slight_smile:

1 Like