Ruby nie odpowiada

Panowie pomocy! w Zanzaczam że jestem całkowicie początkująca w programowaniu, uczestniczę w kursie rubiego online za pośrednictwem portalu strefakursow. pl. I o ile programowanie i poznawanie kodu i podstawowych komend idzie całkiem dobrze, to problem jest w rubbym w samym w sobie tzn: gdy wpisze błędnie komendę np puts "ruby’ I zamiast cudzysłowa na końcu dam apostrof to nie wyskakuje mi żaden błąd Ruby po prostu przechodzi do następnej Lini. Po czym nie reaguje już na żadne polecenia nawet system ‘cls’ muszę go wyłączyć i włączyć jeszcze raz żeby zaczął działać. Nie jestem za tym żeby zawracać komuś głowę takimi problemami, ale nigdzie nie umiem znaleźć odpowiedzi. A na początku bywa to dość demotywujace… Proszę o jakieś wskazuwli

W takiej sytuacji musisz po prostu domknąć otwarty cudzysłów (czyli wpisać ").
Będzie to wyglądać mniej więcej tak:

> puts "ruby'
"  "
>

Zakładam, że mówisz o irb albo pry czyli interaktywnych konsolach (gdyby chodziło o program odpalany przez polecenie ‘ruby’ to dostalibyśmy po prostu błąd). W sytuacji opisanej przez Ciebie wystarczy nacisnąć ctrl-c i obecna (niedokończona) instrukcja zostanie przerwana.

asciicast