Ruby on Rails Dev. Wrocław [8-16k netto]

PROGRAMISTA RUBY ON RAILS

Charakterystyka Stanowiska:
Rozwój i utrzymania IBE (Internet Booking Engine) do wyszukiwania i bookowania przelotów oferowanych przez linię lotniczą.
Integracja dostawców online: Sabre, Amadeus. Rozwój aplikacji webowej, zarówno frontend jak i backend.
Bliska współpraca z klientem, tj.: zbieranie i wymagań, prezentacja wykonanych funkcjonalności i wsparcie techniczne, praca w SCRUM.

www.rubycom.pl

Szukamy osób o różnym poziomie doświadczenia (od początkujących po mistrzów świata i okolic), dla których Git znaczy więcej niż tylko ‘OK’ lub ‘fajnie’.

Jakie projekty u nas tworzysz?

Pracujemy przy dużych i długofalowych projektach. Branża travel and tourism (hotelowa lub linie lotnicze, zależnie od preferencji osoby co do tego, które oprogramowanie woli tworzyć), klienci w znamienitej większości duże podmioty zagraniczne (np. linie lotnicze Europejskie i z nad Zatoki Perskiej, tour operatorzy z Niemiec), oprogramowanie też zaawansowane, robione kompleksowo (logika, silniki, serwery, bazy, backend, interfejs) najczęściej szyte na miarę lub przynajmniej customizowane, więc stagnacja nie grozi.

Jak pracujesz?

Całość projektu i developmentu robią zespoły 4-5 osobowe (fajni ludzie!). Metodyka to agile (Scrum, acz nie zawsze jest ortodoksyjny :P), często nawet eXtreme Programming. Sprinty 2-lub 3 tygodniowe zależnie od projektu. Wszystkie najważniejsze best practices są kultywowane (estymacja, planning, codzienne standupy, demo i retrospekcja) a wokół samego kodu - pilnujemy code review i TDD (robimy U-testy, testy wydajnościowe, a osobny zespół testuje regresyjnie, manualnie, trochę automatyzuje). Każdy zespół ma Team Leadera (też programuje) a ponieważ budujemy teraz nowy zespół, więc jest pole do popisu dla Ciebie, jeśli masz takie preferencje i/lub kompetencje.

W jakich technologiach?

Aplikacje są przede wszystkim webowe, na życzenie klienta również jesteśmy w stanie dodać też wersje mobilne (Android, iOS, Windows). Język główny, który byśmy Ci proponowali to oczywiście Ruby (i framework Rails, ale też Padrino itp.), dodatkowo smaczek pracy u nas, to możliwość pobawienia się też różnymi innymi językami, czasem nawet niszowymi - dla tych, co lubią taką gimnastykę umysłową. Dotykasz również front-endu (staramy się być developerami full stack) — JavaScript, HTML, CSS (ale nie chodzi tu o działkę UX Design). Nie będę tutaj wymieniać litanii technologii, bo jest u nas tego naprawdę bardzo szeroki przekrój, duże możliwości proponowania nowości, innych rozwiązań, innych technologii. Korzystamy na potęgę z opensource i ostatnio pracujemy też nad wyprodukowaniem własnych rozwiązań, które dorzucimy na GitHub. Najlepiej sprawdzają się u nas bazy noSQL i te są najczęstsze. Developerzy mają daleko posunięte kompetencje i dostępy do poziomu baz oraz, oczywiście pełne wsparcie specjalistów od baz danych oraz administratorów. Zarówno programiści średniego jak i wysokiego levelu mają środowisko do rozwoju i nauki nowych rzeczy. Dodatkowo śledzimy konferencje branżowe, szkolenia i wymieniamy się wiedzą na spotkaniach. W przygotowaniu jest też blog technologiczny o tej samej nazwie, na wszystko to możesz mieć istotny wpływ dołączając do Rubycom.

Przekraczając swój Rubycom będziesz:

 • współtworzył innowacyjne rozwiązania dla międzynarodowych klientów, głownie w obszarze turystyki (dystrybucja, sprzedaż, rozliczenia…)
  stale się rozwijał
 • mentorem dla mniej doświadczonych deweloperów
 • współpracował na dogodnych dla Ciebie warunkach (opieka lekarska, wybór sprzętu dopasowanego do potrzeb, elastyczne godziny…)
 • Jeśli nawiązujesz bliskie relacje interpersonalne tylko ze swoim kodem, to jest OK. Weź jednak pod uwagę, że pracujemy w zespołach. Szanujemy odrębność, każdy z nas jest inny a nawet ‘specyficzny’, ale naszą siłą jest współpraca, review kodu i wzajemna pomoc. To zespoły mają ostateczny głos przy doborze współpracowników.

Wynagrodzenie:
Wynagrodzenie jest zależne od Twoich umiejętności. Oferujemy stawki w przedziale: 8 000 – 16 000 złotych na fakturę (lub jeśli wolisz oferujemy też umowę o pracę)

Aplikuj teraz
Wyślij do nas maila: rekrutacja{}rubycom.pl

Wymagania:

 • praktyczną znajomość Ruby (on Rails)
 • doświadczenie ze środowiskiem Linux
 • umiejętność pracy z repozytorium kodu
 • znajomość formatów JSON i XML
 • znajomość narzędzi automatyzacji (Rake, Capistrano)
 • chęć uczenia się nowych technologii i stałą potrzebę rozwoju
 • komunikatywną znajomość angielskiego

Bonusem dla nas jest:

 • doświadczenie w programowaniu aplikacji internetowych
 • znajomość HTML, CSS, JavaScript, jQuer
 • znajomość środowiska OpenSource
 • doświadczenie z metodykami Agile (tak pracujemy Scrum/Kanban…)

Uwaga wysyłając nam swoje dane, będziemy je przetwarzać na potrzeby rekrutacji.

Zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych informuję, że:
Administratorem Twoich danych osobowych jest Rubycom sp. z o.o. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest Twoja zgoda, którą wyrażasz przesyłając dane do działu rekrutacji na maila lub a pośrednictwem portalu. Będziemy przetwarzać Twoje dane w celu rekrutacji. Dane będą mogły być udostępnione firmie współpracującej nad projektem w celu rekrutacji. Dane twoje przechowywane są na serwerze należącym do Google. Dane będą przetwarzane przez czas prowadzenia działalności gospodarczej, do 5 lat, chyba że wcześniej podejmiesz decyzję o ich usunięciu. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych – na zasadach określonych w art. 16 – 21 RODO