Ruby on Roda - REST APIs with Roda & Sequel

Cześć, w dniu dzisiejszym wypuściłem swoją książkę która opisuję jak budować aplikację w Ruby przy pomocy Roda i Sequel.
Prawie 10 lat pracy z frameworkiem Ruby on Rails sprawiło że zacząłem szukać alternatywnej drogi w budowie aplikacji webowych za pomocą języka Ruby.
Książka ta pokazuje jak zbudować, udokumentować i przetestować REST-owe API.
Zapraszam wszystkich wielbicieli języka Ruby, jestem ciekaw waszej opinii, każda jest mile widziana, nawet te negatywne :slight_smile:

Dla członków forum.rubyonrails.pl zniżka 20% :slight_smile:

Wow! Świetna sprawa! Jakie czynniki pchnęły Cię do badania tego tematu? Masz jakieś produkcyjne wdrożenia za sobą?

1 Like

Po wielu latach pracy zacząłem szukać alternatywnej drogi w budowaniu aplikacji webowych, próbowałem innych języków, Go, Rust, Elixir ale brakowało mi Rubiego.

W pracy miałem okazję budować różnego rodzaju mikroserwisy i doszedłem do wniosku że nie potrzebuję 90% funkcjonalności które oferuję Ruby on Rails. Trafiłem na Sequel i Roda przez przypadek i zostałem na dłużej :slight_smile:

Jeśli szukasz czegoś nowego a nie koniecznie chcesz zmieniać język programowania to gorąco polecam :slight_smile:

1 Like

Planujesz może też wydanie na kindla (w kindle store)? :slight_smile:

1 Like

Książka jest też dostępna w Kindle Store :slight_smile:

1 Like