Ruby w tle

Witam.
Z racji tego, ze zaden gotowiec do obslugi reconnect mojego rutera nie odpowiadal mi, postanowilem napisac cos wlasnego w ruby i jakims cudem udalo sie.
Jednak chcialbym, aby uruchomiony skrypt ruby’ego dzialal w tle, bez zadnego okna, czy jest taka mozliwosc? Przekopalem google, ale nic nie znalazlem. Siedze na windowsie i probowalem juz z plikami *.bat, ale nie dziala, a uruchomienie przez skrot z funkcja minimalizuj nie bardzo mi odpowiada (chyba ze ktos zna kod lini polecen uruchamiania programu z taka funkcja).
Z gory dzieki za pomoc.

Windows ;]

Do Crona z tym i tyle, to się nazywa jakoś charmonogram zadań czy coś w windows nie mam w sumie pojęcia. Ustaw sobie że ma co kilka minut czy ile się odpalić i tyle.

Bodajże w książce “Ruby cookbook” jest opisane jak można pod windowsem podpiąć to do systemowych zadań i odpalać o zadanej porze w tle.

http://books.google.pl/books?id=ANP-fUv3WTYC&printsec=frontcover&dq=ruby+cookbook&source=bl&ots=FSQE7XNEvT&sig=8WhJzDcgJJeOeLz6zFdT8ef3tP8&hl=pl&ei=3648TMm0G5DEOK_FoIEP&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=2&ved=0CCIQ6AEwAQ#v=onepage&q&f=false

str. 835 “Managing Windows Services”

rubyw

http://phrogz.net/programmingruby/win32.html